Atvērt galveno izvēlni

Padomju Savienība olimpiskajās spēlēs

Padomju Savienība olimpiskajās spēlēs piedalījās no 1952. gada līdz 1988. gadam, kopumā piedaloties 9 vasaras olimpiskajās spēlēs un 9 ziemas olimpiskajās spēlēs. Vienīgā reize, kad Padomju Savienība nepiedalījās olimpiskajās spēlēs, bija 1984. gadā, kad vasaras olimpiskās spēles notika ASV pilsētā Losandželosā. Sešās vasaras olimpiskajās spēlēs Padomju Savienība bija pirmā medaļu kopvērtējumā. Savukārt, ziemas olimpiskajās spēlēs Padomju Savienība medaļu kopvērtējumā pirmo vietu izcīnījusi 7 reizes. Padomju Savienības panākumus var saistīt ar lielu valsts ieguldījumu sportā, lai izpildītu savu politisko darba kārtību starptautiskā līmenī.[1]

Padomju Savienība olimpiskajās spēlēs
Flag of the Soviet Union.svg
SOK kods URS
NOK Padomju Savienības olimpiskā komiteja
Medaļas
Zelts Sudrabs Bronza Kopā
473 376 355 1 204
Dalība vasaras olimpiskajās spēlēs
Dalība ziemas olimpiskajās spēlēs
Citas saistītas dalības
 Krievijas Impērija (1900–1912)
 Igaunija (1920–1936, 1992–)
 Latvija (1924–1936, 1992–)
 Lietuva (1924–1928, 1992–)
 Apvienotā komanda (1992)
 Armēnija (1994–)
 Baltkrievija (1994–)
 Gruzija (1994–)
 Kazahstāna (1994–)
 Kirgizstāna (1994–)
 Moldova (1994–)
 Krievija (1994–2016)
 Ukraina (1994–)
 Uzbekistāna (1994–)
 Azerbaidžāna (1996–)
 Tadžikistāna (1996–)
 Turkmenistāna (1996–)
 Olimpiskie sportisti no Krievijas (2018 Z)

Pēc 1917. gada Krievijas revolūcijas un Krievijas pilsoņu kara (1917—1922), Padomju Savienība neiesaistījās starptautiskajos sporta pasākumos saistībā ar savu ideoloģiju.[2] Tomēr pēc Otrā pasaules kara (1939—1945) padomju amatpersonas un līderi olimpiskās spēles uzskatīja par noderīgu metodi komunisma ideju popularizēšanai.[3] 1951. gada 21. aprīlī tika izveidota Padomju Savienības olimpiskā komiteja un Starptautiskā Olimpiskā komiteja to atzina savā 45. sesijā (1951. gada 7. maijā). Tajā pašā gadā, kad PSRS pārstāvis Konstantīns Andrijovs kļuva par SOK locekli, PSRS oficiāli pievienojās olimpiskajai kustībai.

1952. gada Helsinku vasaras olimpiskajās spēlēs pirmo reizi piedalījās Padomju Savienības sportisti. Par pirmo olimpisko zelta medaļnieci noSRS kļuva vieglatlēte, diska metēja, Ņina Romaškova. Viņa arī uzstādīja jaunu pasaules rekordu, disku aizmetot 51,42 metru attālumā.

1956. gada Kortīnas d'Ampeco ziemas olimpiskās spēles bija pirmās ziemas spēles, kurās piedalījās padomju sportisti. Par pirmo ziemas olimpisko spēļu zelta medaļnieci no PSRS kļuva distanču slēpotāja Ļubova Kozireva.

PSRS galvaspilsētā Maskavā 1980. gadā notika vasaras olimpiskās spēles. Taču šajās olimpiskajās spēlēs boikotēja 65 valstis, tā parādot savu attieksmi pret PSRS iebrukumu Afganistānā. Kā atbildes reakciju PSRS boikotēja 1984. gada olimpiskās spēles, kas notika ASV pilsētā Losandželosā.

Lai gan Padomju Savienība beidza pastāvēt 1991. gada 26. decembrī, PSRS Olimpiskā komiteja oficiāli pastāvēja līdz 1992. gada 12. martam, kad tā tika likvidēta.

1992. gadā 7 no bijušajām 15 padomju republikām apvienojās un Albērvilas ziemas olimpiskajās spēlēs startēja kā Apvienotā komanda. Apvienotā komanda (12 no bijušajām 15 republikām) piedalījās arī 1992. gada Barselonas vasaras olimpiskajās spēlēs.

Kopumā Padomju Savienība olimpiskajās spēlēs izcīnīja 1204 medaļas, no tām vairumu — 1010 medaļas — vasaras olimpiskajās spēlēs un 194 medaļas — ziemas olimpiskajās spēlēs.

Satura rādītājs

DalībasLabot

Rīkotās spēlesLabot

Spēles Rīkotājpilsēta Datumi Valstu skaits Dalībnieki Sporta veidi Disciplīnas
1980. gada Vasaras olimpiskās spēles Maskava 19. jūlijs — 3. augusts 80 5179 21 203

SportistiLabot

Sportistu skaitsLabot

Vasaras olimpiskās spēlesLabot

52 56 60 64 68 72 76 80 88
Vīrieši 255 242 233 254 246 298 285 340 319
Sievietes 40 39 50 63 66 73 125 149 162
Kopā 295 281 283 317 312 371 410 489 481
Sporta veidi 18 18 17 19 18 22 22 23 27

Ziemas olimpiskās spēlesLabot

56 60 64 68 72 76 80 84 88
Vīrieši 47 48 53 54 55 59 63 74 78
Sievietes 6 14 16 20 21 20 23 25 23
Kopā 53 62 69 74 76 79 86 99 101
Sporta veidi 6 8 8 8 9 9 9 10 10

Sportistu sadalījums pa olimpiskajiem sporta veidiemLabot

Vasaras olimpiskās spēlesLabot

Sporta veids 52 56 60 64 68 72 76 80 88
  Airēšana 26 25 25 26 27 26 55 54 53
  Basketbols 14 12 12 12 12 12 24 24 24
  Bokss 10 10 10 10 11 11 11 11 12
  Burāšana 14 11 11 11 11 13 12 12 15
  Cīņas sports[Р 1] 16 16 16 16 16 20 20 20 20
  Daiļlēkšana 10 11 7 12 10 9 11 12 8
  Džudo 4 6 6 8 7
  Futbols 15 18 19 15 17 18
  Galda teniss 5
  Jāšana 9 9 10 10 10 11 7 11 8
  Kanoe airēšana un smaiļošana[Р 2] 13 9 12 13 11 9 15 15 17
  Lauka hokejs 32 15
  Loka šaušana 6 3 4 6
  Modernā pieccīņa 3 3 3 3 3 3 3 3 3
  Paukošana 16 20 21 20 20 20 18 18 20
  Peldēšana 18 10 23 21 31 26 31 39 27
  Riteņbraukšana[Р 3] 10 12 13 12 15 15 12 13 18
  Rokasbumba 15 28 27 29
  Sinhronā peldēšana 3
  Svarcelšama 7 7 6 7 7 9 9 10 9
  Šaušana 11 11 10 10 12 14 13 14 23
  Teniss 7
  Ūdenspolo 10 10 11 11 11 11 11 11 13
  Vieglatlētika 77 75 81 84 70 74 70 99 83
  Vingrošana[Р 4] 16 12 12 12 12 12 12 12 14
  Volejbols 23 23 24 24 23 24
Sporta veids 52 56 60 64 68 72 76 80 88

Ziemas olimpiskās spēlesLabot

Sporta veids 56 60 64 68 72 76 80 84 88
  Ātrslidošana 11 16 16 16 9 16 16 17 17
  Biatlons 4 4 4 4 4 4 4 5
  Bobslejs 8 10
  Distanču slēpošana 11 11 13 11 13 10 11 12 12
  Daiļslidošana 4 4 10 10 16 16 17 17
  Hokejs 17 17 17 18 20 18 20 20 21
  Kalnu slēpošana 8 3 7 7 4 2 5 4 3
  Kamaniņu braukšana 7 6 7 10 10
  Tramplīnlēkšana 3• 4• 5 4 5 4 4 3 2
  Ziemeļu divcīņa 4• 4• 3 4 4 3 3 4 4
Sporta veids 56 60 64 68 72 76 80 84 88

• — startēja viens un tas pats sportists vairākos sporta veidos.

Piezīmes:
  1. Iekļauta grieķu-romiešu cīņa un brīvā cīņa
  2. Iekļauta smaiļošana un kanoe airēšana un airēšanas slaloms
  3. Iekļauts BMX, kalnu, šosejas un treka riteņbraukšana
  4. Iekļauta mākslas, sporta un tramplīna vingrošana

Medaļu tabulasLabot

Medaļas Vasaras olimpiskajās spēlēsLabot

Spēles Zelts Sudrabs Bronza Kopā Rangs
  1952 Helsinki 22 30 19 71 2
  1956 Melnburna 37 29 32 98 1
  1960 Roma 43 29 31 103 1
  1964 Tokija 30 31 35 96 2
  1968 Mehiko 29 32 30 91 2
  1972 Minhene 50 27 22 99 1
  1976 Monreāla 49 41 35 125 1
  1980 Maskava 80 69 46 195 1
  1988 Seula 55 31 46 132 1
Kopā 395 319 296 1010 2

Medaļas ziemas olimpiskajās spēlēsLabot

Spēles Zelts Sudrabs Bronza Kopā Rangs
  1956 Kortīna d'Ampeco 7 3 6 16 1
  1960 Skvoveli 7 5 9 21 1
  1964 Insbruka 11 8 6 25 1
  1968 Grenoble 5 5 3 13 2
  1972 Saporo 8 5 3 16 1
  1976 Insbruka 13 6 8 27 1
  1980 Leikplesida 10 6 6 22 1
  1984 Sarajeva 6 10 9 25 1
  1988 Kalgari 11 9 9 29 1
Kopā 78 57 59 194 4

Medaļas pa vasaras sporta veidiemLabot

   Līderi sporta veidā
Sporta veids Zelts Sudrabs Bronza Kopā
  Airēšana 12 20 10 42
  Basketbols 2 4 2 8
  Bokss 14 19 18 51
  Burāšana 4 5 3 12
  Cīņas sports 62 31 23 116
  Burāšana 4 4 6 14
  Džudo 5 5 13 23
  Futbols 2 0 3 5
  Jāšana 6 5 4 15
  Kanoe airēšana 29 13 9 51
  Lauka hokejs 0 0 2 2
  Loka šaušana 1 3 3 7
  Modernā pieccīņa 5 5 5 8
  Paukošana 18 15 16 49
  Peldēšana 12 21 26 59
  Riteņbraukšana 11 4 9 24
  Rokasbumba 4 1 1 6
  Svarcelšana 39 21 2 62
  Šaušana 17 15 17 49
  Ūdenspolo 2 2 3 7
  Vieglatlētika 64 55 74 193
  Vingrošana 73 67 44 184
  Volejbols 7 4 1 12
Kopā 395 319 296 1010

Medaļas pa ziemas sporta veidiemLabot

Sporta veids Zelts Sudrabs Bronza Kopā
  Ātrslidošana 24 17 19 60
  Biatlons 9 5 5 19
  Bobslejs 1 0 2 3
  Daiļslidošana 10 9 5 24
  Distanču slēpošana 25 22 21 68
  Hokejs 7 1 1 9
  Kalnu slēpošana 0 0 1 1
  Kamaniņu braukšana 1 2 3 6
  Tramplīnlēkšana 1 0 0 1
  Ziemeļu divcīņa 0 1 2 3
Kopā 78 57 59 194

Medaļu sadalījums pa Padomju republikāmLabot

Vasaras olimpiskajās spēlesLabot

Padomju republika   1952 Helsinki   1956 Melnburna   1960 Roma   1964 Tokija   1968 Mehiko   1972 Minhene   1976 Monreāla   1980 Maskava   1988 Seula
                                                                       
  Armēnijas PSR 3 2 1 6 4 0 0 4 1 2 1 4 1 1 2 4 1 3 1 5
  Azerbaidžānas PSR 3 2 1 2 0 1 0 1 0 2 0 2 1 1 0 2 2 1 0 3
  Baltkrievijas PSR 0 0 0 0 0 1 0 1 4 2 2 8 10 6 2 18 7 5 5 17
  Gruzijas PSR 3 4 2 9 2 0 6 8 2 5 3 10 6 1 3 10 3 1 2 6
  Igaunijas PSR 1 3 0 4 0 0 1 1 0 2 0 2 1 0 1 2 1 0 0 1
  Kazahijas PSR 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 3 2 6 7 2 0 9
  Krievijas PFSR 19 35 15 69 47 33 36 116 39 31 30 100 60 22 20 102 60 56 40 156
  Latvijas PSR 0 1 0 1 1 4 0 5 0 4 2 6 2 6 2 10 4 2 1 7 0 2 1 3 2 2 2 6 4 2 2 8 4 1 0 5
  Lietuvas PSR 0 4 0 4 0 3 1 4 0 2 1 3 0 1 0 1 2 2 5 9 2 1 0 3 2 2 3 7 7 1 3 11 10 3 2 15
  Moldāvijas PSR 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 1 0 0 0 0 0 1 0 1
  Tadžikijas PSR 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1 0 0 1 1
  Turkmēnijas PSR 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0
  Ukrainas PSR 10 11 1 22 14 4 11 29 16 11 6 33 10 10 6 26 7 7 6 19 20 7 9 36 27 22 22 71
  Uzbekijas PSR 1 1 0 2 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0 0 3 0 1 1 2

Medaļnieku uzskaitījumsLabot

Vasaras olimpiskās spēlesLabot

Medaļa Sportists Spēles Sporta veids Disciplīna
1  Zelts Jurijs Tjukalovs   1952 Helsinki   Airēšana Vīrieši, vieninieki
1  Zelts Dāvids Cimakuridze   1952 Helsinki   Cīņas sports Vīrieši, brīvā cīņa, līdz 79 kg
1  Zelts Arsēns Mekokišvili   1952 Helsinki   Cīņas sports Vīrieši, brīvā cīņa, virs 87 kg
1  Zelts Boriss Gurevičs   1952 Helsinki   Cīņas sports Vīrieši, grieķu-romiešu cīņa līdz, 52 kg
1  Zelts Jakivs Punkins   1952 Helsinki   Cīņas sports Vīrieši, grieķu-romiešu cīņa, līdz 62 kg
1  Zelts Šazams Safins   1952 Helsinki   Cīņas sports Vīrieši, grieķu-romiešu cīņa, līdz 67 kg
1  Zelts Johaness Kotkass   1952 Helsinki   Cīņas sports Vīrieši, grieķu-romiešu cīņa, virs 87 kg
1  Zelts Ivans Udodovs   1952 Helsinki   Svarcelšana Vīrieši, līdz 56 kg
1  Zelts Rafaēls Čimiškjans   1952 Helsinki   Svarcelšana Vīrieši, līdz 60 kg
1  Zelts Trofims Lomakins   1952 Helsinki   Svarcelšana Vīrieši, līdz 82,5 kg
1  Zelts Anatolijs Bogdanovs   1952 Helsinki   Airēšana Vīrieši, šautene, 50 metri 3 pozīcijas
1  Zelts Ņina Romaškova   1952 Helsinki   Vieglatlētika Sievietes, diska mešana
1  Zelts Gaļina Zibina   1952 Helsinki   Vieglatlētika Sievietes, lodes grūšana
1  Zelts Viktors Čukarins   1952 Helsinki   Vingrošana Vīrieši, individuālā daudzcīņa
1  Zelts Viktors Čukarins   1952 Helsinki   Vingrošana Vīrieši, individuālā daudzcīņa
1  Zelts Viktors Čukarins   1952 Helsinki   Vingrošana Vīrieši, atbalsta lēciens
1  Zelts Hrants Šahinjans   1952 Helsinki   Vingrošana Vīrieši, vingrošanas riņķi
1  Zelts   1952 Helsinki   Vingrošana Vīrieši, komandas
1  Zelts Ņina Bočarova   1952 Helsinki   Vingrošana Sievietes, baļķis
1  Zelts Jekaterina Kaļinčuka   1952 Helsinki   Vingrošana Sievietes, atbalsta lēciens
1  Zelts Marija Gorohovskaja   1952 Helsinki   Vingrošana Sieveites, individuālā daudzcīņa
1  Zelts   1952 Helsinki   Vingrošana Sievietes, komandas
2  Sudrabs Heorhijs Žilins
Igors Jemčuks
  1952 Helsinki   Airēšana Vīrieši, bezstūrmaņa divnieki
2  Sudrabs   1952 Helsinki   Airēšana Vīrieši, astoņnieki ar stūrmani
2  Sudrabs PSRS basketbola izlase:
  1952 Helsinki   Basketbols Vīriešu turnīrs
2  Sudrabs Viktors Mednovs   1952 Helsinki   Bokss Vīrieši, līdz 63,5 kg
2  Sudrabs Rašīds Mamedbekovs   1952 Helsinki   Cīņas sports Vīrieši, brīvā cīņa, līdz 57 kg
2  Sudrabs Šalva Čihladze   1952 Helsinki   Cīņas sports Vīrieši, grieķu-romiešu cīņa, līdz 87 kg
2  Sudrabs Nikolajs Saksonovs   1952 Helsinki   Svarcelšana Vīrieši, līdz 60 kg
2  Sudrabs Jevgeņijs Lopatins   1952 Helsinki   Svarcelšana Vīrieši, līdz 67,5 kg
2  Sudrabs Grigorijs Novaks   1952 Helsinki   Svarcelšana Vīrieši, līdz 90 kg
2  Sudrabs Sergejs Šerbakovs   1952 Helsinki   Bokss Vīrieši, līdz 67 kg
2  Sudrabs Boriss Andrejevs   1952 Helsinki   Šaušana Vīrieši, šautene, 50 m guļus
2  Sudrabs Vladimirs Kazancevs   1952 Helsinki   Vieglatlētika Vīrieši, 3000 m šķēršļu skrējiens
2  Sudrabs Jurijs Litujevs   1952 Helsinki   Vieglatlētika Vīrieši, 400 m barjerskrējiens
2  Sudrabs   1952 Helsinki   Vieglatlētika Vīrieši, 4×100 m stafete
2  Sudrabs Marija Golubničaja   1952 Helsinki   Vieglatlētika Sievietes, 80 m barjerskrējiens
2  Sudrabs Jelizabeta Bagrjanceva   1952 Helsinki   Vieglatlētika Sievietes, diska mešana
2  Sudrabs Aleksandra Čudina   1952 Helsinki   Vieglatlētika Sievietes, šķēpa mešana
2  Sudrabs Aleksandra Čudina   1952 Helsinki   Vieglatlētika Sievietes, tāllēkšana
2  Sudrabs Leonīds Ščerbakovs   1952 Helsinki   Vieglatlētika Vīrieši, trīssoļlēkšana
2  Sudrabs Grants Šaginjans   1952 Helsinki   Vingrošana Vīrieši, individuālā daudzcīņa
2  Sudrabs Viktors Čukarins   1952 Helsinki   Vingrošana Vīrieši, līdztekas
2  Sudrabs Hrants Šahinjans   1952 Helsinki   Vingrošana Vīrieši, vingrošanas zirgs
2  Sudrabs Jevgeņijs Koroļkovs   1952 Helsinki   Vingrošana Vīrieši, vingrošanas zirgs
2  Sudrabs Viktors Čukarins   1952 Helsinki   Vingrošana Vīrieši, vingrošanas riņķi
2  Sudrabs Marija Gorohovskaja   1952 Helsinki   Vingrošana Sievietes, baļķis
2  Sudrabs Marija Gorohovskaja   1952 Helsinki   Vingrošana Sievietes, brīvās kustības
2  Sudrabs Ņina Nočarova   1952 Helsinki   Vingrošana Sievietes, individuālā daudzcīņa
2  Sudrabs Marija Gorohovskaja   1952 Helsinki   Vingrošana Sievietes, vingrošanas stieņi
2  Sudrabs Marija Gorohovskaja   1952 Helsinki   Vingrošana Sievietes, atbalsta lēciens
2  Sudrabs   1952 Helsinki   Vingrošana Sievietes, komandas, pārnēsājamais aparāts
3  Bronza Anatolijs Bulakovs   1952 Helsinki   Bokss Vīrieši, līdz 51 kg
3  Bronza Genādijs Garbuzovs   1952 Helsinki   Bokss Vīrieši, līdz 54 kg
3  Bronza Boriss Tišins   1952 Helsinki   Bokss Vīrieši, līdz 71 kg
3  Bronza Anatolijs Perovs   1952 Helsinki   Bokss Vīrieši, līdz 81 kg
3  Bronza Artjoms Terjans   1952 Helsinki   Cīņas sports Vīrieši, grieķu-romiešu cīņa, līdz 57 kg
3  Bronza Nikolajs Beļovs   1952 Helsinki   Cīņas sports Vīrieši, grieķu-romiešu cīņa, līdz 79 kg
3  Bronza Ņina Savina   1952 Helsinki   Kanoe airēšana Sievietes, K1, 500 m
3  Bronza Arkādijs Vrobjovs   1952 Helsinki   Svarcelšana Vīrieši, līdz 82,5 kg
3  Bronza Ļevs Vainšteins   1952 Helsinki   Šaušana Vīrieši, šautene, 300 metri 3 pozīcijas
3  Bronza Boriss Andrejevs   1952 Helsinki   Šaušana Vīrieši, šautene, 50 metri 3 pozīcijas
3  Bronza Aleksandrs Anufrijevs   1952 Helsinki   Vieglatlētika Vīrieši, 10 000 metri
3  Bronza Bruno Junks   1952 Helsinki   Vieglatlētika Vīrieši, 10 000 metri, soļošana
3  Bronza Nadežda Hnīkiņa-Dvališvili   1952 Helsinki   Vieglatlētika Sievietes, 200 metri
3  Bronza Ņina Dumbadze   1952 Helsinki   Vieglatlētika Sievietes, diska mešana
3  Bronza Aleksandra Čudina   1952 Helsinki   Vieglatlētika Sievietes, augstlēkšana
3  Bronza Jeļena Gorčakova   1952 Helsinki   Vieglatlētika Sievietes, šķēpa mešana
3  Bronza Klavdija Točonova   1952 Helsinki   Vieglatlētika Sievietes, lodes grūšana
3  Bronza Dmitrijs Ļeonkins   1952 Helsinki   Vingrošana Vīrieši, vingrošanas riņķi
3  Bronza Gaļina Minaičeva   1952 Helsinki   Vingrošana Sievietes, atbalsta lēciens
1  Zelts Vjačeslavs Ivanovs   1956 Melburna   Airēšana Vīrieši, vieninieki
1  Zelts Aleksandrs Berkutovs
Jurijs Tjukalovs
  1956 Melburna   Airēšana Vīrieši, bezstūrmaiņa divnieki
1  Zelts Mirians Calkalamanidze   1956 Melburna   Cīņas sports Vīrieši, brīvā cīņa, līdz 52 kg
1  Zelts Nikolajs Solovjevs   1956 Melburna   Cīņas sports Vīrieši, grieķu-romiešu cīņa, līdz 52 kg
1  Zelts Konstantīns Virupajevs   1956 Melburna   Cīņas sports Vīrieši, grieķu-romiešu cīņa, līdz 57 kg
1  Zelts Givi Kartozija   1956 Melburna   Cīņas sports Vīrieši, grieķu-romiešu cīņa, līdz 79 kg
1  Zelts Valentīns Nikolajevs   1956 Melburna   Cīņas sports Vīrieši, grieķu-romiešu cīņa, līdz 87 kg
1  Zelts Anatolijs Parfenovs   1956 Melburna   Cīņas sports Vīrieši, grieķu-romiešu cīņa, virs 87 kg
1  Zelts PSRS futbola izlase:
  1956 Melburna   Futbols Vīriešu turnīrs
1  Zelts Vladimirs Safronovs   1956 Melburna   Bokss Vīrieši, līdz 57 kg
1  Zelts Vladimirs Jengibarjans   1956 Melburna   Bokss Vīrieši, 63,5 kg
1  Zelts Genādijs Šatkovs   1956 Melburna   Bokss Vīrieši, līdz 75 kg
1  Zelts Pāvels Harins
Gracans Botevs
  1956 Melburna   Kanoe airēšana Vīrieši, C-2 10 000 metri
1  Zelts Jelizaveta Demetjeva   1956 Melburna   Kanoe airēšana Sievietes, K-1 500 metri
1  Zelts Igors Ribaks   1956 Melburna   Svarcelšana Vīrieši, līdz 67,5 kg
1  Zelts Fjodors Bogdanovskis   1956 Melburna   Svarcelšana Vīrieši, līdz 75 kg
1  Zelts Arkādijs Vorobļovs   1956 Melburna   Svarcelšana Vīrieši, līdz 90 kg
1  Zelts Vitālijs Romaņenko   1956 Melburna   Šaušana Vīrieši, 100 metri, pārvietojams briedis
1  Zelts Vasīlijs Borisovs   1956 Melburna   Šaušana Vīrieši, šautene, 300 metri 3 pozīcijas
1  Zelts Anatolijs Bogdanovs   1956 Melburna   Šaušana Vīrieši, šautene, 50 metri 3 pozīcijas
1  Zelts Vladimirs Kucs   1956 Melburna   Vieglatlētika Vīrieši, 5000 metri
1  Zelts Vladimirs Kucs   1956 Melburna   Vieglatlētika Vīrieši, 10 000 metri
1  Zelts Leonīds Spirins   1956 Melburna   Vieglatlētika Vīrieši, 20 kilometru soļošana
1  Zelts Inese Jaunzeme   1956 Melburna   Vieglatlētika Sievietes, šķēpa mešana
1  Zelts Tamāra Tiškeviča   1956 Melburna   Vieglatlētika Sievietes, lodes grūšana
1  Zelts Valentīns Muratovs   1956 Melburna   Vingrošana Vīrieši, brīvās kustības
1  Zelts Viktors Čukarins   1956 Melburna   Vingrošana Vīrieši, individuālā daudzcīņa
1  Zelts Viktors Čukarins   1956 Melburna   Vingrošana Vīrieši, līdztekas
1  Zelts Boriss Šahlins   1956 Melburna   Vingrošana Vīrieši, vingrošanas zirgs
1  Zelts Alberts Azarjans   1956 Melburna   Vingrošana Vīrieši, vingrošanas riņķi
1  Zelts Valentīns Muratovs   1956 Melburna   Vingrošana Vīrieši, atbalsta lēciens
1  Zelts   1956 Melburna   Vingrošana Vīrieši, komandu sacensības
1  Zelts Larisa Latiņina   1956 Melburna   Vingrošana Sievietes, brīvās kustības
1  Zelts Larisa Latiņina   1956 Melburna   Vingrošana Sievietes, individuālā daudzcīņa
1  Zelts Larisa Latiņina   1956 Melburna   Vingrošana Sievietes, atbalsta lēciens
1  Zelts   1956 Melburna   Vingrošana Sievietes, komandu sacensības
2  Sudrabs Igors Buldakovs
Viktors Ivanovs
  1956 Melburna   Airēšana Vīrieši, pārairu divnieki
2  Sudrabs PSRS basketbola izlase:
  1956 Melburna   Basketbols Vīriešu turnīrs
2  Sudrabs Ļevs Muhins   1956 Melburna   Bokss Vīrieši, virs 81 kg
2  Sudrabs Boriss Kulajevs   1956 Melburna   Cīņas sports Vīrieši, brīvā cīņa, līdz 87 kg
2  Sudrabs Vladimirs Manejevs   1956 Melburna   Cīņas sports Vīrieši, grieķu romiešu cīņa, līdz 73 kg
2  Sudrabs Pāvels Harins
Gracans Botevs
  1956 Melburna   Kanoe airēšāna Vīrieši, C-2 1000 metri
2  Sudrabs Igors Pisarevs   1956 Melburna   Kanoe airēšāna Vīrieši, K-1 1000 metri
2  Sudrabs Mihails Kāleste
Anatolijs Demitkovs
  1956 Melburna   Kanoe airēšāna Vīrieši, K-2 1000 metri
2  Sudrabs Vladimirs Stogovs   1956 Melburna   Svarcelšana Vīrieši, līdz 56 kg
2  Sudrabs Jevgeņijs Minajevs   1956 Melburna   Svarcelšana Vīrieši, līdz 60 kg
2  Sudrabs Ravils Habutdinovs   1956 Melburna   Svarcelšana Vīrieši, līdz 67,5 kg
2  Sudrabs Vasilijs Stepanovs   1956 Melburna   Svarcelšana Vīrieši, līdz 82,5 kg
2  Sudrabs Jevgeņijs Čerkasovs   1956 Melburna   Šaušana Vīrieši, šautene, 25 metri ātršaušana pozīcijas
2  Sudrabs Allans Erdmans   1956 Melburna   Šaušana Vīrieši, šautene, 300 metri 3 pozīcijas
2  Sudrabs Mahmuds Umarovs   1956 Melburna   Šaušana Vīrieši, pistole 50 metri
2  Sudrabs Vasīlijs Borisovs   1956 Melburna   Šaušana Vīrieši, šautene, 50 metri guļus
2  Sudrabs Antans Mikens   1956 Melburna   Vieglatlētika Vīrieši, 20 kilometru soļošana
2  Sudrabs Jevgeņijs Maskinskovs   1956 Melburna   Vieglatlētika Vīrieši, 50 kilometru soļošana
2  Sudrabs Mihails Krivonosovs   1956 Melburna   Vieglatlētika Vīrieši, vesera mešana
2  Sudrabs   1956 Melburna   Vieglatlētika Vīrieši, 4×400 metru stafete
2  Sudrabs Irina Begļakova   1956 Melburna   Vieglatlētika Sievietes, diska mešana
2  Sudrabs Marija Pisareva   1956 Melburna   Vieglatlētika Sievietes, augstlēkšana
2  Sudrabs Gaļina Zibina   1956 Melburna   Vieglatlētika Sievietes, lodes grūšana
2  Sudrabs Jurijs Titovs   1956 Melburna   Vingrošana Vīrieši, vingrošanas stienis
2  Sudrabs Viktors Čukarins   1956 Melburna   Vingrošana Vīrieši, brīvās kustības
2  Sudrabs Valentīns Muratovs   1956 Melburna   Vingrošana Vīrieši, vingrošanas riņķi
2  Sudrabs Tamāra Maņina   1956 Melburna   Vingrošana Sievietes, baļķis
2  Sudrabs Tamāra Maņina   1956 Melburna   Vingrošana Sievietes, atbalsta lēciens
2  Sudrabs Larisa Latiņina   1956 Melburna   Vingrošana Sievietes, vingrošanas stieņi
3  Bronza Igors Jemčuks
Heorhijs Žilins
Vladimir Petrovs
  1956 Melburna   Airēšana Vīrieši, pārairu trijnieki ar stūrmani
3  Bronza Anatolijs Lagetko   1956 Melburna   Bokss Vīrieši, līdz 60 kg
3  Bronza Romualds Murausks   1956 Melburna   Bokss Vīrieši, līdz 81 kg
3  Bronza Mihails Šahovs   1956 Melburna   Cīņas sports Vīrieši, brīvā cīņa, līdz 57 kg
3  Bronza Alimbegs Bestajevs   1956 Melburna   Cīņas sports Vīrieši, brīvā cīņa, līdz 67 kg
3  Bronza Vahtangs Balavadze   1956 Melburna   Cīņas sports Vīrieši, brīvā cīņa, līdz 73 kg
3  Bronza Georgijs Širtladze   1956 Melburna   Cīņas sports Vīrieši, brīvā cīņa, līdz 79 kg
3  Bronza Romāns Dzeneladze   1956 Melburna   Cīņas sports Vīrieši, grieķu-romiešu cīņa, līdz 62 kg
3  Bronza Genādijs Buharins   1956 Melburna   Kanoe airēšana Vīrieši, C-1 10 000 metri
3  Bronza Genādijs Buharins   1956 Melburna   Kanoe airēšana Vīrieši, C-1 1000 metri
3  Bronza Ļevs Kuzņecovs   1956 Melburna   Paukošana Vīrieši, individuāli, zobens
3  Bronza   1956 Melburna   Paukošana Vīrieši, komandas, zobens
3  Bronza Hariss Juničevs   1956 Melburna   Peldēšana Vīrieši, 200 metri, brass
3  Bronza   1956 Melburna   Peldēšana Vīrieši, 4x200 metru stafete, brīvais stils
3  Bronza Vladimirs Sevrjugins   1956 Melburna   Šaušana Vīrieši, 100 metri, pārvietojams briedis
3  Bronza PSRS ūdenspolo izlase:
  1956 Melburna   Ūdenspolo Vīriešu turnīrs
3  Bronza Ardalions Ignatjevs   1956 Melburna   Vieglatlētika Vīrieši, 400 metri
3  Bronza Bruno Junks   1956 Melburna   Vieglatlētika Vīrieši, 20 kilometru soļošana
3  Bronza Vasilijs Kuzņecovs   1956 Melburna   Vieglatlētika Vīrieši, desmitcīņa
3  Bronza Igors Kaškarovs   1956 Melburna   Vieglatlētika Vīrieši, augstlēkšana
3  Bronza Viktors Cibuļenko   1956 Melburna   Vieglatlētika Vīrieši, šķēpa mešana
3  Bronza Vitolds Krērs   1956 Melburna   Vieglatlētika Vīrieši, trīssoļlēkšana
3  Bronza Ņina Romaškova   1956 Melburna   Vieglatlētika Sievietes, diska mešana
3  Bronza Nadežda Konjajeva   1956 Melburna   Vieglatlētika Sievietes, šķēpa mešana
3  Bronza Nadežda Hņikina-Dvališvili   1956 Melburna   Vieglatlētika Sievietes, tāllēkšana
3  Bronza Jurijs Titovs   1956 Melburna   Vingrošana Vīrieši, atbalsta lēciens
3  Bronza Jurijs Titovs   1956 Melburna   Vingrošana Vīrieši, individuālā daudzcīņa
3  Bronza Viktors Čukarins   1956 Melburna   Vingrošana Vīrieši, vingrošanas zirgs
3  Bronza Sofija Muratova   1956 Melburna   Vingrošana Sievietes, vingrošanas stieņi
3  Bronza Sofija Muratova   1956 Melburna   Vingrošana Sievietes, individuālā daudzcīņa
3  Bronza   1956 Melburna   Vingrošana Sievietes, komandas, pārvietojamais aparāts
1  Zelts Vjačeslavs Ivanovs
Oļegs Golovanovs
  1960 Roma   Airēšana Vīrieši, vieninieki
1  Zelts Valentīns Boreiko
Oļegs Golovanovs
  1960 Roma   Airēšana Vīrieši, pārairu divnieki
1  Zelts Oļegs Grigorjevs   1960 Roma   Bokss Vīrieši, līdz 54 kg
1  Zelts Timirs Pinegins
Fjodors Šutkovs
  1960 Roma   Burāšana Vīrieši, Star klase
1  Zelts Oļegs Karavajevs   1960 Roma   Cīņas sports Vīrieši, grieķu-romiešu cīņa, līdz 57 kg
1  Zelts Antandils Koridze   1960 Roma   Cīņas sports Vīrieši, grieķu-romiešu cīņa, līdz 67 kg
1  Zelts Ivans Bogdans   1960 Roma   Cīņas sports Vīrieši, grieķu-romiešu cīņa, virs 87 kg
1  Zelts Sergejs Fiļatovs   1960 Roma   Jāšana Vīrieši, individuālās sacīkstes iejādē
1  Zelts Leonīds Geištors
Sergejs Makarenko
  1960 Roma   Kanoe airēšana Vīrieši, C-2 1000 metri
1  Zelts Antoņina Seredina   1960 Roma   Kanoe airēšana Sievietes, K-1 500 metri
1  Zelts Marija Šubina
Antoņina Seredina
  1960 Roma   Kanoe airēšana Sievietes, K-2 500 metri
1  Zelts Viktors Žadonovičs   1960 Roma   Paukošana Vīrieši, florete
1  Zelts   1960 Roma   Paukošana Vīrieši, komandas, florete
1  Zelts   1960 Roma   Paukošana Sievietes, komandas, florete
1  Zelts Viktors Kapitonovs
Antoņina Seredina
  1960 Roma   Riteņbraukšana Vīrieši, šoseja, individuālais grupas brauciens
1  Zelts Jurijs Vlasovs   1960 Roma   Riteņbraukšana Vīrieši, virs 90 kg
1  Zelts Jevgeņijs Minajevs   1960 Roma   Riteņbraukšana Vīrieši, līdz 60 kg
1  Zelts Viktors Bušujevs   1960 Roma   Riteņbraukšana Vīrieši, līdz 67,5 kg
1  Zelts Aleksandrs Kurinovs   1960 Roma   Riteņbraukšana Vīrieši, līdz 75 kg
1  Zelts Arkādijs Vorobjovs   1960 Roma   Riteņbraukšana Vīrieši, līdz 90 kg
1  Zelts Aleksejs Guščins   1960 Roma   Šaušana Vīrieši, 50 metri pistole
1  Zelts Viktors Šamburkins   1960 Roma   Šaušana Vīrieši, šautene, 3 pozīcijas
1  Zelts Pjotrs Bolotņikovs   1960 Roma   Vieglatlētika Vīrieši, 10 000 metri
1  Zelts Vladimirs Golubničijs   1960 Roma   Vieglatlētika Vīrieši, 20 kilometru soļošana
1  Zelts Vasilijs Rudeņkovs   1960 Roma   Vieglatlētika Vīrieši, vesera mešana
1  Zelts Roberts Šavlakadze   1960 Roma   Vieglatlētika Vīrieši, tāllēkšana
1  Zelts Viktors Cibuļenko   1960 Roma   Vieglatlētika Vīrieši, šķēpa mešana
1  Zelts Ludmila Ļisenko-Ševcova   1960 Roma   Vieglatlētika Sievietes, 800 metri
1  Zelts Irina Presa   1960 Roma   Vieglatlētika Sievietes, 80 metru barjerskrējiens
1  Zelts Tamāra Presa   1960 Roma   Vieglatlētika Sievietes, lodes grūšana
1  Zelts Ņina Romaškova   1960 Roma   Vieglatlētika Sievietes, diska mešana
1  Zelts Elvīra Ozoliņa   1960 Roma   Vieglatlētika Sievietes, šķēpa mešana
1  Zelts Vera Krepkina   1960 Roma   Vieglatlētika Sievietes, tāllēkšana
1  Zelts Boriss Šahlins   1960 Roma   Vingrošana Vīrieši, līdztekas
1  Zelts Boriss Šahlins   1960 Roma   Vingrošana Vīrieši, vingrošanas zirgs
1  Zelts Boriss Šahlins   1960 Roma   Vingrošana Vīrieši, individuālā daudzcīņa
1  Zelts Boriss Šahlins   1960 Roma   Vingrošana Vīrieši, atbalsta lēciens
1  Zelts Alberts Azarjans   1960 Roma   Vingrošana Vīrieši, vingrošanas riņķi
1  Zelts Larisa Latiņina   1960 Roma   Vingrošana Sievietes, brīvās kustības
1  Zelts Larisa Latiņina   1960 Roma   Vingrošana Sievietes, individuālā daudzcīņa
1  Zelts Margarita Nikolajeva   1960 Roma   Vingrošana Sievietes, atbalsta lēciens
1  Zelts Poļina Astahova   1960 Roma   Vingrošana Sievietes, vingrošanas stieņi
1  Zelts   1960 Roma   Vingrošana Sievietes, komandu sacīkstes
2  Sudrabs Aleksandrs Berkutovs
Jurijs Novikovs
  1960 Roma   Airēšana Vīrieši, bezstūrmaiņa divnieki
2  Sudrabs Antans Bogdanavičs
Zigms Jukna
Igors Rudakovs
  1960 Roma   Airēšana Vīrieši, vieglsvara pārairu divnieki ar stūrmani
2  Sudrabs PSRS basketbola izlase:
  1960 Roma   Basketbols Vīriešu turnīrs
2  Sudrabs Sergejs Sivko   1960 Roma   Bokss Vīrieši, līdz 51 kg
2  Sudrabs Jurijs Radoņaks   1960 Roma   Bokss Vīrieši, līdz 67 kg
2  Sudrabs Aleksandrs Čučelovs   1960 Roma   Burāšana Vīrieši, Finn klase
2  Sudrabs Vladimirs Sinjavskis   1960 Roma   Cīņas sports Vīrieši, brīvā cīņa, līdz 67 kg
2  Sudrabs Georgijs Širtladze   1960 Roma   Cīņas sports Vīrieši, brīvā cīņa, līdz 79 kg
2  Sudrabs Aleksandrs Silajevs   1960 Roma   Kanoe airēšana Vīrieši, C-1 1000 metri
2  Sudrabs Nikolajs Tatarinovs
Hanno Selgs
Igors Novikovs
  1960 Roma   Modernā pieccīņa Vīrieši, komandas
2  Sudrabs Jurijs Sisikins   1960 Roma   Paukošana Vīrieši, florete
2  Sudrabs Valentīna Rastvorova   1960 Roma   Paukošana Sievietes, florete
2  Sudrabs Trofims Lomakins   1960 Roma   Svarcelšana Vīrieši, līdz 90 kg
2  Sudrabs Mahmuds Umarovs   1960 Roma   Šaušana Vīrieši, 50 metri, pistole
2  Sudrabs Marats Nijazovs   1960 Roma   Šaušana Vīrieši, 50 metri, šautene, trīs pozīcijas
2  Sudrabs PSRS ūdenspolo izlase:
  1960 Roma   Ūdenspolo Vīriešu turnīrs
2  Sudrabs Nikolajs Sokolovs   1960 Roma   Vieglatlētika Vīrieši, 300 metru barjerskrējiens
2  Sudrabs   1960 Roma   Vieglatlētika Vīrieši, 4x100 metru stafete
2  Sudrabs Valērijs Brumels   1960 Roma   Vieglatlētika Vīrieši, augstlēkšana
2  Sudrabs Vladimirs Gorjajevs   1960 Roma   Vieglatlētika Vīrieši, trīssoļlēkšana
2  Sudrabs Tamāra Presa   1960 Roma   Vieglatlētika Sievietes, diska mešana
2  Sudrabs Jurijs Titovs   1960 Roma   Vingrošana Vīrieši, brīvās kustības
2  Sudrabs Boriss Šahlins   1960 Roma   Vingrošana Vīrieši, vingrošanas riņķi
2  Sudrabs