Zviedrija 2018. gada ziemas olimpiskajās spēlēs

Zviedrija 2018. gada ziemas olimpiskajās spēlēs bija pārstāvēta 9 sporta veidos.

Zviedrija 2018. gada ziemas olimpiskajās spēlēs
Flag of Sweden.svg
SOK kods SWE
NOK Zviedrijas Olimpiskā komiteja
Mājaslapa www.sok.se
Valsts karogs: Dienvidkoreja Phjončhana, Dienvidkoreja
2018. gada 9.–25. februāris
Dalībnieki 118 (9 sporta veidos)
Karognesējs Niklāss Edins (atklāšanas)
Medaļas
6. vieta
Zelts Sudrabs Bronza Kopā
7 6 1 14
Dalība ziemas olimpiskajās spēlēs

DalībniekiLabot

Sporta veids Vīrieši Sievietes Kopā
Ātrslidošana 1 0 1
Biatlons 5 5 10
Daiļslidošana 0 1 1
Distanču slēpošana 10 10 20
Frīstaila slēpošana 10 4 14
Hokejs 25 23 48
Kalnu slēpošana 5 7 12
Kērlings 5 5 10
Snovbords 2 0 2
Kopā 63 55 118

MedaļniekiLabot

Iegūtā vieta Sportists Sporta veids Disciplīna Datums
1  Zelts biatlona vīriešu komanda biatlons vīriešu stafete 23. februāris
1  Zelts Ēberga, HannaHanna Ēberga biatlons sieviešu individuālās sacensības 15. februāris
1  Zelts Hansdotera, FridaFrida Hansdotera kalnu slēpošana sieviešu slaloms 16. februāris
1  Zelts Kalla, ŠarloteŠarlote Kalla distanču slēpošana sieviešu 15 km skiatlons 10. februāris
1  Zelts kērlinga sieviešu komanda kērlings sievietes 25. februāris
1  Zelts Nilsone, StīnaStīna Nilsone distanču slēpošana sieviešu sprints 13. februāris
1  Zelts Mīrers, AndrēAndrē Mīrers kalnu slēpošana vīriešu slaloms 22. februāris
2  Sudrabs biatlona sieviešu komanda biatlons sieviešu stafete 22. februāris
2  Sudrabs kērlinga vīriešu komanda kērlings vīrieši 24. februāris
2  Sudrabs Sāmuelsons, SebastiansSebastians Sāmuelsons biatlons vīriešu iedzīšana 12. februāris
2  Sudrabs Kalla, ŠarloteŠarlote Kalla distanču slēpošana sieviešu 10 km brīvais stils 15. februāris
2  Sudrabs Šarlote Kalla, Stīna Nilsone distanču slēpošana sieviešu komandas sprints 21. februāris
2  Sudrabs sieviešu distanču slēpošanas komanda distanču slēpošana sieviešu 4×5 km stafete 17. februāris
3  Bronza Nilsone, StīnaStīna Nilsone distanču slēpošana sieviešu 30 km klasiskais stils 26. februāris
Medaļas pēc sporta veida
Sporta veids       Kopā
Biatlons 2 2 0 4
Distanču slēpošana 2 3 1 6
Kalnu slēpošana 2 0 0 2
Kērlings 1 1 0 2
Kopā 7 6 1 14

ĀtrslidošanaLabot

Sportists Disciplīna Fināls
Laiks Vieta
Nilss van der Poels vīriešu 5000 m 6:19.06 14

BiatlonsLabot

Vīrieši
Sportists Disciplīna Laiks Kļūdas Vieta
Pepe Femlings sprints 24:52.2 2 (1+1) 32
iedzīšana 37:45.8 5 (1+1+1+2) 42
Frēdriks Lindstrems sprints 25:14.1 3 (2+1) 39
iedzīšana 36:41.5 5 (0+2+2+1) 29
individuāli 49:25.9 1 (0+0+0+1) 8
masu starts 37:02.6 3 (0+0+2+1) 15
Jespers Nelins sprints 24:46.8 3 (1+2) 30
iedzīšana 35:15.5 4 (0+1+1+2) 18
individuāli 50:37.1 3 (0+0+0+3) 24
masu starts 36:21.9 2 (0+2+0+0) 9
Martins Ponsilouma individuāli 51:56.6 2 (2+0+0+0) 38
Sebastians Sāmuelsons sprints 24:12.6 2 (2+0) 14
iedzīšana 33:03.7 1 (0+0+1+0)  
individuāli 48:32.9 1 (0+0+1+0) 4
masu starts 37:58.8 4 (0+1+2+1) 23
Pepe Femlings
Frēdriks Lindstrems
Jespers Nelins
Sebastians Sāmuelsons
stafete 1:15:16.5 0+7 (0+2 0+5)  
Sievietes
Sportists Disciplīna Laiks Kļūdas Vieta
Mona Brorsone sprints 22:42.2 2 (1+1) 27
iedzīšana 32:29.8 1 (0+0+1+0) 10
individuāli 44:13.8 2 (1+0+0+1) 14
masu starts 36:55.3 1 (0+0+1+0) 13
Elizabete Hegberga sprints 23:05.9 1 (0+1) 35
iedzīšana 33:45.1 2 (1+0+1+0) 29
Anna Magnusone individuāli 45:27.2 2 (2+0+0+0) 37
Linna Persone sprints 23:11.5 3 (1+2) 37
iedzīšana 33:21.7 3 (1+0+1+1) 21
individuāli 43:41.5 1 (1+0+0+0) 11
masu starts 37:54.5 2 (1+0+0+1) 22
Hanna Ēberga sprints 21:47.0 1 (0+1) 7
iedzīšana 31:44.2 3 (1+2+0+0) 5
individuāli 41:07.2 0 (0+0+0+0)  
masu starts 36:09.5 1 (0+0+1+0) 5
Mona Brorsone
Anna Magnusone
Hanna Ēberga
Linna Persone
stafete 1:12:14.1 0+12 (0+7 0+5)  
Jaukti
Sportists Disciplīna Laiks Kļūdas Vieta
Mona Brorsone
Jespers Nelins
Frēdriks Lindstrems
Hanna Ēberga
jauktā stafete 1:11:07.5 2+8 (0+2 2+6) 11

DaiļslidošanaLabot

Individuāli
Sportists Disciplīna SP FS Kopā
Punkti Vieta Punkti Vieta Punkti Vieta
Anita Ēstlunda sievietes 49.14 28 nekvalificējās

Distanču slēpošanaLabot

Garās distances
Vīrieši
Sportists Disciplīna Klasiskais stils Brīvais stils Kopā
Laiks Vieta Laiks Vieta Laiks Deficīts Vieta
Jenss Burmans 15 km brīvais stils N/A 35:15.7 +1:31.8 19
30 km skiatlons 41:13.4 25 35:39.4 10 1:17:23.9 +1:03.9 17
50 km klasiskais stils N/A 2:18:34.5 +10:12.4 28
Markuss Helners 15 km brīvais stils N/A 34:22.6 +38.7 8
30 km skiatlons 40:34.2 10 36:00.3 15 1:17:04.8 +44.8 12
Kalle Halfvarsons 15 km brīvais stils N/A 34:44.5 +1:00.6 9
30 km skiatlons nefinišēja
50 km klasiskais stils N/A nefinišēja
Daniels Rikardsons 15 km brīvais stils N/A 34:55.1 +1:11.2 11
30 km skiatlons 40:34.0 9 36:04.1 17 1:17:12.1 +52.2 14
50 km klasiskais stils N/A 2:12:12.5 +3:50.4 7
Viktors Thorns 50 km klasiskais stils N/A 2:21:53.8 +13:31.7 40
Jenss Burmans
Kalle Halfvarsons
Markuss Helners
Daniels Rikardsons
4 × 10 km stafete N/A 1:35:10.5 +2:05.6 5
Sievietes
Sportists Disciplīna Klasiskais stils Brīvais stils Kopā
Laiks Vieta Laiks Vieta Laiks Deficīts Vieta
Eba Andersone 10 km brīvais stils N/A 26:32.9 +1:32.4 13
15 km skiatlons 21:56.0 6 18:59.8 4 40:55.8 +10.9 4
30 km klasiskais stils N/A 1:27:14.8 +4:57.2 13
Hanna Falka 10 km brīvais stils N/A 27:08.5 +2:08.0 21
Anna Hāga 15 km skiatlons 22:48.1 24 21:13.7 44 44:01.8 +3:16.9 32
30 km klasiskais stils N/A 1:34:31.0 +12:13.4 29
Ida Ingemarsdotera 10 km brīvais stils N/A 27:42.6 +2:42.1 34
Šarlote Kalla 10 km brīvais stils N/A 25:20.8 +20.3  
15 km skiatlons 21:55.2 4 18:39.7 1 40:44.9 +0.0  
30 km klasiskais stils N/A 1:25:14.8 +2:57.2 5
Stīna Nilsone 15 km skiatlons 21:59.1 12 19:34.7 10 41:33.8 +48.9 10
30 km klasiskais stils N/A 1:24:16.5 +1:58.9  
Eba Andersone
Anna Hāga
Šarlote Kalla
Stīna Nilsone
4 × 5 km stafete N/A 51:26.3 +2.0  
Sprinta distances
Sportists Disciplīna Kvalifikācija Ceturtdaļfināls Pusfināls Fināls
Laiks Vieta Laiks Vieta Laiks Vieta Laiks Vieta
Kalle Halvarsons vīriešu sprints 3:13.27 10 Q 3:11.95 3 nekvalificējās 13
Teodors Petersons 3:11.55 5 Q 3:12.23 2 Q 3:11.02 5 DNA 9
Oskars Svensons 3:12.02 7 Q 3:08.77 1 Q 3:10.61 2 Q 3:13.48 5
Viktors Thorns 3:12.19 8 Q 3:17.33 6 nekvalificējās 27
Kalle Halvarsons
Markuss Helners
vīriešu komandu sprints N/A 15:58.99 2 Q 15:59.33 4
Anna Divika sieviešu sprints 3:17.99 14 Q 3:13.09 3 q 3:15.77 6 DNA 12
Hanna Falka 3:12.54 4 Q 3:11.08 1 Q 3:11.14 3 Q 3:15.00 5
Ida Ingemarsdotere 3:16.06 8 Q 3:14.58 3 nekvalificējās 13
Stīna Nilsone 3:08.74 1 Q 3:10.90 1 Q 3:10.52 1 Q 3:03.84  
Šarlote Kalla
Stīna Nilsone
sieviešu komandu sprints N/A 16:23.28 2 Q 15:56.66  

Frīstaila slēpošanaLabot

Moguls
Sportists Disciplīna Kvalifikācija Fināls
1. brauciens 2. brauciens 1. brauciens 2. brauciens 3. brauciens
Laiks Punkti Kopā Vieta Laiks Punkti Kopā Vieta Laiks Punkti Kopā Vieta Laiks Punkti Kopā Vieta Laiks Punkti Kopā Vieta
Feliks Elofsons vīrieši 24.65 58.36 73.85 18 25.14 58.43 73.28 14 nekvalificējās 24
Ludvigs Fjalstrems 25.07 53.63 68.57 25 26.51 57.32 70.36 16 nekvalificējās 26
Valters Valbergs 25.67 59.46 73.61 19 25.05 59.50 74.47 11 nekvalificējās 21
Frīstaila kross
Sportists Disciplīna Izsēšana Astoņdaļfināls Ceturtdaļfināls Pusfināls Fināls
Laiks Vieta Pozīcija Pozīcija Pozīcija Pozīcija Vieta
Viktors Andersons vīrieši 1:11.20 29 4 nekvalificējās 29
Ēriks Mobargs 1:10.36 22 4 nekvalificējās 26
Viktors Ēlings Norbergs 1:10.26 19 3 nekvalificējās 22
Lisa Andersone sievietes 1:16.15 17 1 Q 2 Q 4 FB 2 6
Sandra Neslunda 1:13.58 4 1 Q 2 Q 1 FA 4 4

Kvalifikācijas skaidrojums: FA – Kvalificējas fināla kārta; FB – Kvalificējas mierinājuma kārtai

Sloupstails
Sportists Disciplīna Kvalifikācija Fināls
1. brauciens 2. brauciens Labākais Vieta 1. brauciens 2. brauciens 3. brauciens Labākais Vieta
Henriks Harlauts vīrieši 18.00 75.80 75.80 17 nekvalificējās
Olivers Magnusons 73.20 69.20 73.20 18 nekvalificējās
Jespers Tjēders 60.60 56.00 60.60 23 nekvalificējās
Oskars Vesters 40.60 95.40 95.40 1 Q 7.60 62.00 12.60 62.00 11
Dženija-Lī Burmansone sievietes 17.40 77.00 77.00 11 Q 42.00 65.00 24.40 65.00 8
Emma Dālstrēma 91.40 57.60 91.40 1 Q 16.60 52.40 15.40 52.40 11

HokejsLabot

Komanda Disciplīna Grupu turnīrs Kvalifikācijas
izslēgšanas spēle
Ceturtdaļfināls Pusfināls Fināls
Pretinieks
Rezultāts
Pretinieks
Rezultāts
Pretinieks
Rezultāts
Vieta Pretinieks
Rezultāts
Pretinieks
Rezultāts
Pretinieks
Rezultāts
Pretinieks
Rezultāts
Vieta
Zviedrija vīrieši   Norvēģija
uzvara 4:0
  Vācija
uzvara 1:0
  Somija
uzvara 3:1
1 QQ izlaists   Vācija
zaudējums
pagarinājumā 3:4
nekvalificējās 5
Zviedrija sievietes   Japāna
uzvara 2:1
  Koreja
uzvara 8:0
  Šveice
zaudējums 1:2
2 Q nenotika   Somija
zaudējums 2:7
  Japāna
zaudējums
pagarinājumā 1:2
  Koreja
uzvara 6:1
7

Vīriešu turnīrsLabot

Izlases sastāvs
Nr. Poz. Spēlētājs Klubs
1 V Jūnass Enrūts   Minskas "Dinamo" (KHL)
30 V Viktors Fasts   Vekšes "Lakers" (SHL)
35 V Magnuss Helberjs   Pekinas "Red Star Kunlun" (KHL)
4 A Stafans Kronvals   Jaroslavļas "Lokomotiv" (KHL)
5 A Mikaels Vikstrands   Färjestad BK (SHL)
6 A Patriks Herslijs   Sanktpēterburgas SKA (KHL)
8 A Jūhans Fransēns   Genève-Servette HC (NLA)
15 A Simons Berilsons   Brynäs IF (SHL)
26 A Rasmuss Dalīns   Frölunda HC (SHL)
29 A Ēriks Gustafsons   Ņižņekamskas "Ņeftehimik" (KHL)
51 A Jūnass Anelēvs   Omskas "Avangard" (KHL)
10 U Jūakims Lindstrems   Skelleftea AIK (SHL)
12 U Frēdriks Petešons   Cīrihes "Lions" (NLA)
17 U Pērs Lindholms   Skelleftea AIK (SHL)
18 U Deniss Everberjs   Ņižņekamskas "Ņeftehimik" (KHL)
19 U Patriks Sakrisons   Novosibirskas "Sibirj" (KHL)
20 U Jūels Lundkvists   Frölunda HC (SHL)
22 U Aleksandrs Berjstrems   Novosibirskas "Sibirj" (KHL)
25 U Viktors Stolberjs   EV Zug (NLA)
28 U Diks Akselsons   Färjestad BK (SHL)
37 U Jons Nūrmans   Helsinku "Jokerit" (KHL)
45 U Oskars Mellers   Skelleftea AIK (SHL)
48 U Kārls Klingberjs   EV Zug (NLA)
58 U Antons Landers   Kazaņas "Ak Bars" (KHL)
67 U Līnuss Ūmarks   Ufas "Salavat Julajev" (KHL)
Grupu turnīrs
V Komanda SP U UP ZP Z GV ZV +/− PTS Kvalifikācija
1   Zviedrija 3 3 0 0 0 8 1 +7 9 Ceturtdaļfināls
2   Somija 3 2 0 0 1 11 6 +5 6 Kvalifikācijas izslēgšanas spēles
3   Vācija 3 0 1 0 2 4 7 −3 2
4   Norvēģija 3 0 0 1 2 2 11 −9 1
Avots: IIHF
15. februāris
16:40
Norvēģija   0:4
(0:2, 0:0, 0:2)
  Zviedrija Kanninas hokeja centrs

16. februāris
21:10
Zviedrija   1:0
(1:0, 0:0, 0:0)
  Vācija Katholas hokeja centrs
Skatītāji: 3077

18. februāris
21:10
Zviedrija   3:1
(1:0, 0:1, 2:0)
  Somija Katholas hokeja centrs
Ceturtdaļfināls
21. februāris
21:10
Zviedrija   3:4 (OT)
(0:2, 0:0, 3:1, 0:1)
  Vācija Katholas hokeja centrs

Sieviešu turnīrsLabot

Izlases sastāvs
Nr. Poz. Spēlētājs Klubs
1 V Sāra Grāna   Brynas Gavle
30 V Minacu Murase   AIK Stockholm
35 V Sāra Berglinda   MODO Ornskoldsvik
2 A Emija Alasalmi   AIK Stockholm
5 A Johanna Falmane   Lulea HF
7 A Johanna Olofsone   MODO Ornskoldsvik
8 A Annija Svedina   MODO Ornskoldsvik
10 A Emīlija Rambolta   Linkoping HC
12 A Maja Nīlena Persone   Leksands IF
13 A Elīna Lundberga   Leksands IF
6 U Sāra Hjalmarsone   AIK Stockholm
14 U Sabīna Kullere   AIK Stockholm
15 U Lisa Johansone   AIK Stockholm
16 U Pernilla Vinberga   Linkoping HC
18 U Anna Borkvista   Brynas Gavle
19 U Marija Linda   Djurgarden Stockholm
20 U Fanija Raska   HV71 Jonkoping
21 U Erika Udena Johansone   Brynas Gavle
23 U Rebeka Stenberga   Lulea HF
24 U Erika Grāma   MODO Ornskoldsvik
26 U Hanna Olsone   Djurgarden Stockholm
27 U Emma Nordina   Lulea HF
29 U Olīvija Karlsone   MODO Ornskoldsvik
Grupu turnīrs
V Komanda SP U UP ZP Z GV ZV +/− PTS Kvalifikācija
1   Šveice 3 3 0 0 0 13 2 +11 9 Ceturtdaļfināls
2   Zviedrija 3 2 0 0 1 11 3 +8 6
3   Japāna 3 1 0 0 2 6 6 0 3 Kvalifikācija
4   Koreja (H) 3 0 0 0 3 1 20 −19 0
Atjaunots pēc spēles Japāna-Zviedrija. Avots: IIHF
(H) Mājinieki.
10. februāris
16:40
Japāna   1:2
(0:1, 1:0, 0:1)
  Zviedrija Kantholas hokeja centrs
Skatītāji: 3762

12. februāris
21:10
Zviedrija   8:0
(4:0, 1:0, 3:0)
  Koreja Katholas hokeja centrs
Skatītāji: 4244

14. februāris
12:10
Zviedrija   1:2
(0:0, 0:1, 1:1)
  Šveice Kanninas hokeja centrs
Skatītāji: 3545
Ceturtdaļfināls
14. februāris
12:10
Somija   7:2
(3:0, 2:2, 2:0)
  Zviedrija Kanninas hokeja centrs
Skatītāji: 3803
Pusfināls par 5. vietu
14. februāris
12:10
Somija   7:2
(3:0, 2:2, 2:0)
  Zviedrija Kanninas hokeja centrs
Skatītāji: 3554
Spēle par 7. vietu
14. februāris
12:10
Zviedrija   6:1
(2:1, 1:0, 3:0)
  Koreja Kanninas hokeja centrs
Skatītāji: 4125

Kalnu slēpošanaLabot

Vīrieši
Sportists Disciplīna 1. brauciens 2. brauciens Kopā
Laiks Vieta Laiks Vieta Laiks Vieta
Matiass Hargins slaloms 49.71 20 51.51 18 1:41.22 19
Kristofers Jakobsens milzu slaloms 1:12.02 32 DNS DNF
slaloms 48.74 10 51.20 12 1:39.94 7
Andrē Mīrers milzu slaloms 1:09.60 11 1:12.09 28 2:21.69 23
slaloms 47.93 2 51.06 8 1:38.99  
Matss Olsons milzu slaloms 1:09.31 7 1:11.39 27 2:20.70 10
Sievietes
Sportists Disciplīna 1. brauciens 2. brauciens Kopā
Laiks Vieta Laiks Vieta Laiks Vieta
Estella Alfanda milzu slaloms 1:14.23 26 1:08.99 1 2:23.22 16
slaloms 51.34 16 DNF
Frīda Hansdotere milzu slaloms 1:11.32 7 1:09.73 11 2:21.05 6
slaloms 49.09 2 49.54 2 1:38.63  
Sāra Hektora milzu slaloms 1:11.22 6 1:10.31 19 2:21.53 10
Lisa Hērnblada nobrauciens N/A 1:41.63 17
supergigants N/A 1:22.79 24
Anna Svena-Larsone slaloms 49.29 3 50.32 10 1:39.61 5
Emelija Vikstrema 49.76 6 51.81 28 1:41.57 12
Jaukti
Sportists Disciplīna Astoņdaļfināls Ceturtdaļfināls Pusfināls Fināls
Pretinieks
Rezultāts
Pretinieks
Rezultāts
Pretinieks
Rezultāts
Pretinieks
Rezultāts
Vieta
Frīda Hansdotere
Matiass Hargins
Kristofers Jakobsens
Andrē Mīrers
Anna Svena-Larsone
Emelija Vikstrema
jauktās komandas   Slovēnija
U 3–1
  Austrija
Z 0–4
nekvalificējās 5

KērlingsLabot

Komanda Disciplīna Grupu turnīrs Papildspēle Pusfināls Fināls / BM
Pretinieks
Rezultāts
Pretinieks
Rezultāts
Pretinieks
Rezultāts
Pretinieks
Rezultāts
Pretinieks
Rezultāts
Pretinieks
Rezultāts
Pretinieks
Rezultāts
Pretinieks
Rezultāts
Pretinieks
Rezultāts
Vieta Pretinieks
Rezultāts
Pretinieks
Rezultāts
Pretinieks
Rezultāts
Vieta
Niklass Edins
Oskars Ēriksons
Rasmuss Vrana
Kristofers Sundgrēns
Henrik Līks
vīrieši   DEN
U 9–5
  KOR
U 7–2
  USA
U 10–4
  GBR
U 8–6
  CAN
U 5–2
  JPN
U 11–4
  SUI
Z 3–10
  ITA
U 7–3
  NOR
Z 2–7
1 Q izlaists   SUI
U 9–3
  USA
Z 7–10
 
Anna Haselborga
Sāra Makmanusa
Agnese Knohenhauere
Sofija Mabergsa
Dženija Vālina
sievietes   DEN
U 9–3
  CAN
U 7–6
  OAR
U 5–4
  SUI
U 8–7
  GBR
U 8–6
  KOR
Z 6–7
  JPN
Z 4–5
  CHN
U 8–4
  USA
U 9–6
2 Q BYE   GBR
Z 10–5
  KOR
Z 8–3
 

SnovbordsLabot

Brīvais stils
Sportists Disciplīna Kvalifikācija Fināls
1. brauciens 2. brauciens Labākais Vieta 1. brauciens 2. brauciens 3. brauciens Labākais Vieta
Menss Hedbergs vīriešu big air nestartēja
vīriešu sloupstails 46.25 DNS 46.25 13 nekvalificējās
Niklāss Matsons vīiriešu big air 53.75 90.00 90.00 2 Q 36.00 nestartēja 36.00 12
vīriešu sloupstails 50.81 73.53 73.53 6 Q 38.43 74.71 42.48 74.71 9