2016. gada Vuelta a España

2016. gada Vuelta a España sākās 2016. gada 20. augustā un noslēdzās 11. septembrī. Šī bija 71. reize, kad notika šīs šosejas riteņbraukšanas sacensības.

2016. gada Vuelta a España
Sacensību informācija
Sacensības71. Vuelta a España
Kategorija2016. gada UCI Pasaules tūre 2.UWT
Posmi21
Datumi2016. gada 20. augusts – 11. septembris
Distance3 315,4 km
ValstisESP Spānija
FRA Francija
StartsOurense
FinišsMadride
Komandas22
Braucēji startā198
Braucēji finišā159
Vidējais ātrums39,693 km/h
Rezultāti
UzvarētājsCOL Nairo Kintana (Movistar Team)
OtraisGBR Kriss Frūms (Team Sky)
TrešaisCOL Estevans Čavess (Orica-BikeExchange)
PunktiITA Fabio Fellīne (Trek-Segafredo)
Kalnu karalisESP Omars Fraile (Dimension Data)
CīnītājsESP Alverto Kontadors (Tinkoff)
KombinācijaCOL Nairo Kintana (Movistar Team)
KomandaUSA BMC Racing Team
◀20152017▶
Dokumentācija

Sacesnības sastāvēja no 21 posma, sākoties ar komandu braucienu. Kopumā sacensībās tika iekļauti 10 finiši pret kalnu. Sacensības noslēdzās Madridē. Sacensību kopvērtējumā uzvarēja Movistar Team pārstāvis Nairo Kintana.

Astana komandas sastāvā sacensībās startēja Latvijas čempions grupas un individuālajā braucienā Gatis Smukulis, kurš kopvērtējumā ierindojās 83. vietā, bet atsevišķos posmos izcīnīja 8. un 9. vietu.

Visas 18 UCI ProTeam komandas tika automātiski ielūgtas un tām bija obligāti jāpiedalās sacensībās; papildus tika ielūgtas vēl četras komandas.

World Tour komandas
Professional Continental komandas

Distance un posmi

labot šo sadaļu
 PosmsDatumsMaršrutstypePosma garums (km)UzvarētājsKopvērtējuma līderis
1 20. augustsCenlle – Kastrelo de Minjo
 
komandu brauciens
27,8  Team Sky  Pīters Kenno
2 21. augustsOurense – Bajona
 
līdzenuma posms
160,8  Džanni Mērsmans  Mihals Kvjatkovskis
3 22. augustsMarina – Mirador de Ézaro
 
vidēju kalnu posms
176,4  Aleksandrs Ženī  Rubens Fernandess Anduhars
4 23. augustsBetansosa – Sanandresa de Teiksido
 
vidēju kalnu posms
163,5  Lilians Kalmežāns  Darvins Atapuma
5 24. augustsViveiro – Lugo
 
paugurains posms
171,3  Džanni Mērsmans  Darvins Atapuma
6 25. augustsMonforte de Lemosa – Nogueira de Ramuín
 
vidēju kalnu posms
163,2  Saimons Jeitss  Darvins Atapuma
7 26. augustsMaseda – Puebla de Sanavrija
 
paugurains posms
158,5  Jonass Van Genehtens  Darvins Atapuma
8 27. augustsViljalpando – Lakamperona
 
kalnu posms
181,5  Sergejs Lagutins  Nairo Kintana
9 28. augustsSistjerna – Monte Naranco
 
vidēju kalnu posms
164,5  Dāvids de la Krūzs  Dāvids de la Krūzs
10 29. augustsLugonesa – Kovadongas ezeri
 
kalnu posms
188,7  Nairo Kintana  Nairo Kintana
11 31. augustsKolunga – Peña Cabarga
 
vidēju kalnu posms
168,6  Kriss Frūms  Nairo Kintana
12 1. septembrisLoskorralesa de Buelna – Bilbao
 
vidēju kalnu posms
193,2  Jenss Kēkeleire  Nairo Kintana
13 2. septembrisBilbao – Urdaksa
 
paugurains posms
213,4  Valerio Konti  Nairo Kintana
14 3. septembrisUrdaksa –   Col d'Aubisque
 
kalnu posms
196  Roberts Gesinks  Nairo Kintana
15 4. septembrisSavinjanigo – Formigala
 
kalnu posms
118,5  Džanluka Brambilla  Nairo Kintana
16 5. septembrisAlkanjisa – Peniskola
 
līdzenuma posms
156,4  Žans Pjērs Drukers  Nairo Kintana
17 7. septembrisKasteļo de la Plana – Lusena del Sida
 
kalnu posms
177,5  Matiass Franks  Nairo Kintana
18 8. septembrisRekena – Gandija
 
paugurains posms
200,6  Magnuss Korts Nilsens  Nairo Kintana
19 9. septembrisXàbia – Kalpa
 
individuālais brauciens
37  Kriss Frūms  Nairo Kintana
20 10. septembrisBenidorma – Aitana
 
kalnu posms
193,2  Pjērs Latūrs  Nairo Kintana
21 11. septembrisLas Rozas de Madrid – Madride
 
līdzenuma posms
104,1  Magnuss Korts Nilsens  Nairo Kintana

Klasifikāciju līderi

labot šo sadaļu
Posms Uzvarētājs Kopvērtējums
 
Punktu klasifikācija
 
Kalnu klasifikācija
 
Kombinācija
 
Komandu klasifikācija Cīnītāja balva
1 Team Sky Pīters Kenno nepiešķīra nepiešķīra nepiešķīra Team Sky nepiešķīra
2 Džanni Mērsmans Mihals Kvjatkovskis Džanni Mērsmans Lorāns Pišons Lorāns Pišons
3 Aleksandrs Ženī Rubens Fernandess Aleksandrs Ženī Aleksandrs Ženī Rubens Fernandess Movistar Team Simons Pello
4 Lilians Kalmežāns Darvins Atapuma Darvins Atapuma Tomass De Gents
5 Džanni Mērsmans Džanni Mērsmans Tjagu Mačadu
6 Saimons Jeitss Omars Fraile
7 Jonass van Genehtens Luiss Anhels Matē
8 Sergejs Lagutins Nairo Kintana Sergejs Lagutins Alehandro Valverde Etixx-Quick Step Honatans Restrepo
9 Dāvids de la Krūzs Dāvids de la Krūzs Tomass De Gents Dāvids de la Krūzs Luiss Leons Sančess
10 Nairo Kintana Nairo Kintana Alehandro Valverde Omars Fraile Nairo Kintana Movistar Team Luiss Anhels Matē
11 Kriss Frūms Nairo Kintana Tjagu Mačadu
12 Jenss Kēkeleire Davids Lopess
13 Valerio Konti Sergejs Lagutins BMC Racing Team Gatis Smukulis
14 Roberts Gesinks Kennijs Elisons Saimons Gerenss
15 Džanluka Brambilla Alverto Kontadors
16 Žans Pjērs Drukers Luiss Anhels Matē
17 Matiass Franks Haime Rosons
18 Magnuss Korts Fumijuki Bepu
19 Kriss Frūms Kriss Frūms
20 Pjērs Latūrs Fābio Fellīne Omars Fraile Luiss Leons Sančess
21 Magnuss Korts nepiešķīra
Noslēgumā Nairo Kintana Fābio Fellīne Omars Fraile Nairo Kintana BMC Racing Team Alverto Kontadors

Ārējās saites

labot šo sadaļu