Atvērt galveno izvēlni

2016. gada Vuelta a España

2016. gada Vuelta a España Cycling (road) pictogram.svg
Vuelta a España 2016- Vigo 04.jpg
Sacensību informācija
Sacensības71. Vuelta a España
Kategorija2016. gada UCI Pasaules tūre 2.UWT
Posmi21
Datumi2016. gada 20. augusts – 2016. gada 11. septembris
Distance3 315,4 km
ValstisESP Spānija
FRA Francija
StartsOrense
FinišsMadride
Komandas22
Braucēji startā198
Braucēji finišā159
Vidējais ātrums39,693 km/h
Rezultāti
UzvarētājsCOL Nairo Kintana (Movistar)
OtraisGBR Kriss Frūms (Sky)
TrešaisCOL Estevans Čavess (Orica-BikeExchange)
PunktiITA Fabio Fellīne (Trek-Segafredo)
Kalnu karalisESP Omars Fraile (Dimension Data)
CīnītājsESP Alverto Kontadors (Tinkoff)
KombinācijaCOL Nairo Kintana (Movistar)
KomandaUSA BMC Racing
◀ 20152017 ▶
Dokumentācija Wikidata-logo S.svg

2016. gada Vuelta a España sākās 2016. gada 20. augustā un noslēdzās 11. septembrī. Šī bija 71. reize, kad notika šīs šosejas riteņbraukšanas sacensības.

Sacesnības sastāvēja no 21 posma, sākoties ar komandu braucienu. Kopumā sacensībās tika iekļauti 10 finiši pret kalnu. Sacensības noslēdzās Madridē. Sacensību kopvērtējumā uzvarēja Movistar Team pārstāvis Nairo Kintana.

Astana komandas sastāvā sacensībās startēja Latvijas čempions grupas un individuālajā braucienā Gatis Smukulis, kurš kopvērtējumā ierindojās 83. vietā, bet atsevišķos posmos izcīnīja 8. un 9. vietu.

KomandasLabot

Visas 18 UCI ProTeam komandas tika automātiski ielūgtas un tām bija obligāti jāpiedalās sacensībās; papildus tika ielūgtas vēl četras komandas.

World Tour komandas
Professional Continental komandas

Distance un posmiLabot

 PosmsDatumsMaršrutstypePosma garums (km)UzvarētājsKopvērtējuma līderis
1 20. augustsCenlle – Kastrelo de Minjo27,8  Sky  Pīters Kenno
2 21. augustsOrense – Bajona160,8  Džanni Mērsmans  Mihals Kvjatkovskis
3 22. augustsMarina – Esaro176,4  Aleksandrs Ženī  Rubens Fernandess Anduhars
4 23. augustsBetansosa – Sanandresa de Teiksido163,5  Lilians Kalmežāns  Darvins Atapuma
5 24. augustsViveiro – Lugo171,3  Džanni Mērsmans  Darvins Atapuma
6 25. augustsMonforte de Lemosa – Nogueira de Ramuín163,2  Saimons Jeitss  Darvins Atapuma
7 26. augustsMaseda – Puebla de Sanavrija158,5  Jonass Van Genehtens  Darvins Atapuma
8 27. augustsViljalpando – Lakamperona181,5  Sergejs Lagutins  Nairo Kintana
9 28. augustsSistjerna – Monte Naranco164,5  Dāvids de la Krūzs  Dāvids de la Krūzs
10 29. augustsLugonesa – Kovadongas ezeri188,7  Nairo Kintana  Nairo Kintana
11 31. augustsKolunga – Peña Cabarga168,6  Kriss Frūms  Nairo Kintana
12 1. septembrisLoskorralesa de Buelna – Bilbao193,2  Jenss Kēkeleire  Nairo Kintana
13 2. septembrisBilbao – Urdaksa213,4  Valerio Konti  Nairo Kintana
14 3. septembrisUrdaksa –   Col d'Aubisque196  Roberts Gesinks  Nairo Kintana
15 4. septembrisSavinjanigo – Formigala118,5  Džanluka Brambilla  Nairo Kintana
16 5. septembrisAlkanjisa – Peniskola156,4  Žans Pjērs Drukers  Nairo Kintana
17 7. septembrisKastelona de la Plana – Lusena del Sida177,5  Matiass Franks  Nairo Kintana
18 8. septembrisRekena – Gandija200,6  Magnuss Korts Nilsens  Nairo Kintana
19 9. septembrisXàbia – Kalpa37  Kriss Frūms  Nairo Kintana
20 10. septembrisBenidorma – Aitana193,2  Pjērs Latūrs  Nairo Kintana
21 11. septembrisLas Rozas de Madrid – Madride104,1  Magnuss Korts Nilsens  Nairo Kintana

Klasifikāciju līderiLabot

Posms Uzvarētājs Kopvērtējums
 
Punktu klasifikācija
 
Kalnu klasifikācija
 
Kombinācija
 
Komandu klasifikācija Cīnītāja balva
1 Team Sky Pīters Kenno nepiešķīra nepiešķīra nepiešķīra Team Sky nepiešķīra
2 Džanni Mērsmans Mihals Kvjatkovskis Džanni Mērsmans Lorāns Pišons Lorāns Pišons
3 Aleksandrs Ženī Rubens Fernandess Aleksandrs Ženī Aleksandrs Ženī Rubens Fernandess Movistar Team Simons Pello
4 Lilians Kalmežāns Darvins Atapuma Darvins Atapuma Tomass De Gents
5 Džanni Mērsmans Džanni Mērsmans Tjagu Mačadu
6 Saimons Jeitss Omars Fraile
7 Jonass van Genehtens Luiss Anhels Matē
8 Sergejs Lagutins Nairo Kintana Sergejs Lagutins Alehandro Valverde Etixx-Quick Step Honatans Restrepo
9 Dāvids de la Krūzs Dāvids de la Krūzs Tomass De Gents Dāvids de la Krūzs Luiss Leons Sančess
10 Nairo Kintana Nairo Kintana Alehandro Valverde Omars Fraile Nairo Kintana Movistar Team Luiss Anhels Matē
11 Kriss Frūms Nairo Kintana Tjagu Mačadu
12 Jenss Kēkeleire Davids Lopess
13 Valerio Konti Sergejs Lagutins BMC Racing Team Gatis Smukulis
14 Roberts Gesinks Kennijs Elisons Saimons Gerenss
15 Džanluka Brambilla Alverto Kontadors
16 Žans Pjērs Drukers Luiss Anhels Matē
17 Matiass Franks Haime Rosons
18 Magnuss Korts Fumijuki Bepu
19 Kriss Frūms Kriss Frūms
20 Pjērs Latūrs Fābio Fellīne Omars Fraile Luiss Leons Sančess
21 Magnuss Korts nepiešķīra
Noslēgumā Nairo Kintana Fābio Fellīne Omars Fraile Nairo Kintana BMC Racing Team Alverto Kontadors

Ārējās saitesLabot