Peldēšana 2012. gada vasaras olimpiskajās spēlēs

Peldēšanā 2012. gada vasaras olimpiskajās spēlēs tiek sadalīti 34 medaļu komplekti — 17 vīriešiem un 17 sievietēm. Sacensības notiek no 28. jūlija līdz 10. augustam.[1] Divi medaļu komplekti tiek izcīnīti 10 km garajā maratonpeldējumā, savukārt pārējie 32 — 50 m garajā baseinā. Latviju pārstāvēja divi sportisti: Uvis Kalniņš (brīvais stils, 100 m)[2] un Gabriela Ņikitina (brīvais stils, 50 m).[3]

Peldēšana
2012. gada vasaras olimpiskajās spēlēs
Norises vietaPeldēšanas centrs un Haidparks, Londona
Norises laiks28. jūlijs10. augusts
Dalībnieki950
«2008 

MedaļniekiLabot

VīriešiLabot

Distance, stils Zelts Sudrabs Bronza
50 m, brīvais   Florāns Manodū   Kalens Džonss   Sezars Sielu
100 m, brīvais   Natans Adrians   Džeimss Magnusens   Brents Haidens
200 m, brīvais   Janiks Aņēls   Thehvans Paks
  Jans Suņs
400 m, brīvais   Suņs Jans   Thehvans Paks   Peters Vanderkājs
1500 m, brīvais   Suņs Jans   Raiens Kohreins   Usāma Melūlī
100 m, uz muguras   Metjū Grīverss   Niks Tomans   Rjosuke Irie
200 m, uz muguras   Tailers Klerijs   Rjosuke Irie   Raiens Lohte
100 m, brass   Kemerons van der Burgs   Kristans Šprengers   Brendans Hansens
200 m, brass   Dāniels Ģurta   Maikls Džeimisons   Rjo Tateiši
100 m, tauriņstils   Maikls Felpss   Čads le Kloss
  Jevgeņijs Korotiškins
200 m, tauriņstils   Čads le Kloss   Maikls Felpss   Takeši Macuda
200 m, kompleksais   Maikls Felpss   Raiens Lohte   Lāslo Čehs
400 m, kompleksais   Raiens Lohte   Tiagu Pereira   Kosuke Hagino
4×100 m stafete, brīvais   Francija   ASV   Krievija
4×200 m stafete, brīvais   ASV   Francija   Ķīna
4×100 m stafete, kompleksais   ASV   Japāna   Austrālija
10 km maratons   Usāma Melūlī   Tomass Lurcs   Ričards Veinbergers

SievietesLabot

Distance, stils Zelts Sudrabs Bronza
50 m, brīvais   Ranomi Kromovidžojo   Aļaksandra Herasimeņa   Marlēna Veldhuisa
100 m, brīvais   Ranomi Kromovidžojo   Aļaksandra Herasimeņa   Ji Tana
200 m, brīvais   Elisone Šmita   Kamila Mifā   Bronte Bareta
400 m, brīvais   Kamila Mifā   Elisone Šmita   Rebeka Adlingtona
800 m, brīvais   Keitija Ledecki   Mireija Belmonte Garsija   Rebeka Adlingtona
100 m, uz muguras   Misija Frenklina   Emilija Sīboma   Aja Terakava
200 m, uz muguras   Misija Frenklina   Anastasija Zujeva   Elizabete Beizela
100 m, brass   Rūta Meilutīte   Rebeka Soni   Satomi Sudzuki
200 m, brass   Rebeka Soni   Satomi Sudzuki   Jūlija Jefimova
100 m, tauriņstils   Dana Volmere   Jina Lu   Ališija Kautsa
200 m, tauriņstils   Liujana Dzjiao   Mireija Belmonte Garsija   Nacumi Hoši
200 m, kompleksais   Je Šiveņa   Ališija Kautsa   Ketlina Levernca
400 m, kompleksais   Je Šiveņa   Elizabete Beizela   Li Sjuaņsjui
4×100 m stafete, brīvais   Austrālija   Nīderlande   ASV
4×200 m stafete, brīvais   ASV   Austrālija   Francija
4×100 m stafete, kompleksais   ASV   Austrālija   Japāna
10 km maratons   Ēva Ristova   Heilija Andersone   Martīna Grimaldi

AtsaucesLabot

Ārējās saitesLabot