2020. gada Tour Down Under

2020. gada Tour Down Under Cycling (road) pictogram.svg
Sacensību informācija
Sacensības22. Tour Down Under
Kategorija2020. gada UCI Pasaules tūre 2.UWT
Posmi6
Datumi2020. gada 21. – 26. janvāris
Distance870,2 km
ValstsAUS Austrālija
StartsTanunda
FinišsVilungas kalns
Komandas20
Braucēji startā140
Braucēji finišā132
Vidējais ātrums42,204 km/h
Rezultāti
UzvarētājsAUS Ričijs Ports (Trek-Segafredo)
OtraisITA Djego Ulisi (UAE Team Emirates)
TrešaisGER Simons Geške (CCC Team)
PunktiBEL Jaspers Filipsens (UAE Team Emirates)
Kalnu karalisUSA Džoijs Roskofs (CCC Team)
Jaunais braucējsRUS Pavels Sivakovs (Ineos)
KomandaGBR Ineos
◀ 2019
Dokumentācija Wikidata-logo S.svg

2020. gada Tour Down Under bija šosejas riteņbraukšanas daudzdienu sacensības, kas notika no 21. līdz 26. janvārim. Tā bija 22. reize, kad notikušas Tour Down Under sacensības un tās bija pirmās sacensības 2020. gada UCI Pasaules tūres kalendārā.[1]

Sacensību kopvērtējumā uzvarēja Austrālijas sportists Ričijs Ports (Trek–Segafredo).[2]

Divas dienas pirms daudzdienu sacensību starta ārpus kopvērtējuma notika kritērija brauciens, kurā uzvarēja Austrālijas sprinteris Keilebs Jūans.[3]

KomandasLabot

Tā kā Tour Down Under bija UCI Pasaules tūres sacensības, visas 19 UCI WorldTeam komandas tika ielūgtas un dalība tām bija obligāta. Papildus tika uzaicināta Austrālijas nacionālā izlase, veidojot 20 komandu pelotonu.[4]

WorldTeam komandas (19)
  1.   AG2R La Mondiale
  2.   Astana Pro Team
  3.   Bahrain McLaren
  4.   Bora-Hansgrohe
  5.   CCC
  6.   Cofidis
  7.   Deceuninck-Quick Step
  8.   EF Pro Cycling
  9.   Groupama-FDJ
  10.   Israel Start-Up Nation
  11.   Lotto Soudal
  12.   Mitchelton-Scott
  13.   Movistar Team
  14.   NTT Pro Cycling
  15.   Ineos
  16.   Team Jumbo-Visma
  17.   Team Sunweb
  18.   Trek-Segafredo
  19.   UAE Team Emirates
Nacionālā izlase
  1.   UniSA-Australia

MaršrutsLabot

Sacensības sastāvēja no sešiem posmiem.[5]

 PosmsDatumsMaršrutstypePosma garums (km)UzvarētājsKopvērtējuma līderis
1 21. janvārisTanunda – Tanunda150  Sems Benets   Sems Benets
2 22. janvārisVudsaida – Stērlinga135,8  Keilebs Jūans  Keilebs Jūans
3 23. janvārisAnlija – Parakomba131,8  Ričijs Ports  Ričijs Ports
4 24. janvārisNorvuda – Murejbridža152,8  Keilebs Jūans  Ričijs Ports
5 25. janvārisGlenelga – Viktorhārbora149,1  Džakomo Nicolo  Derils Impijs
6 26. janvārisMaklarenveila – Vilungas kalns151,5  Metjū Holmss  Ričijs Ports

PosmiLabot

1. posmsLabot

Tanunda - Tanunda(150 km)
 Posma rezultāti
BraucējsValstsKomandaLaiks
1. Sems Benets   ĪrijaDeceuninck-Quick-Step3h 28' 54"
2. Jaspers Filipsens   BeļģijaUAE Team Emirates+ 0"
3. Eriks Baška   SlovākijaBora-Hansgrohe+ 0"
4. Elia Vivjāni   ItālijaCofidis, Solutions Crédits+ 0"
5. Andrē Greipels   VācijaIsrael Start-Up Nation+ 0"
6. Kristofers Halvorsens   NorvēģijaEF Pro Cycling+ 0"
7. Keilebs Jūans   AustrālijaLotto-Soudal+ 0"
8. Marks Saro   FrancijaGroupama-FDJ+ 0"
9. Sems Velsfords   AustrālijaUniSA-Australia+ 0"
10. Alberto Dainese   ItālijaSunweb+ 0"
Avots: ProCyclingStats
 Kopvērtējums
BraucējsValstsKomandaLaiks
1. Sems Benets     ĪrijaDeceuninck-Quick-Step3h 28' 44"
2. Jaspers Filipsens    BeļģijaUAE Team Emirates+ 4"
3. Eriks Baška   SlovākijaBora-Hansgrohe+ 6"
4. Derils Impijs   DienvidāfrikaMitchelton-Scott+ 7"
5. Džarads Drizners   AustrālijaUniSA-Australia+ 7"
6. Kristofers Loless   Apvienotā KaralisteIneos+ 8"
7. Dilans Sanderlends   AustrālijaNTT Pro Cycling+ 8"
8. Neitans Hāss   AustrālijaCofidis, Solutions Crédits+ 9"
9. Maikls Storers   AustrālijaSunweb+ 9"
10. Elia Vivjāni   ItālijaCofidis, Solutions Crédits+ 10"
Avots: ProCyclingStats


2. posmsLabot

Vudsaida - Stērlinga(135,8 km)
 Posma rezultāti
BraucējsValstsKomandaLaiks
1. Keilebs Jūans   AustrālijaLotto-Soudal3h 29' 01"
2. Derils Impijs   DienvidāfrikaMitchelton-Scott+ 0"
3. Neitans Hāss   AustrālijaCofidis, Solutions Crédits+ 0"
4. Jaspers Filipsens    BeļģijaUAE Team Emirates+ 0"
5. Fabio Fellīne   ItālijaAstana+ 0"
6. Andrea Vendrame   ItālijaAG2R La Mondiale+ 0"
7. Timo Rosens   Nīderlandes KaralisteJumbo-Visma+ 0"
8. Luiss Leons Sančess   SpānijaAstana+ 0"
9. Djego Ulisi   ItālijaUAE Team Emirates+ 0"
10. Džordžs Benets   JaunzēlandeJumbo-Visma+ 0"
Avots: ProCyclingStats
 Kopvērtējums
BraucējsValstsKomandaLaiks
1. Keilebs Jūans    AustrālijaLotto-Soudal6h 56' 15"
2. Sems Benets   ĪrijaDeceuninck-Quick-Step+ 0"
3. Derils Impijs   DienvidāfrikaMitchelton-Scott+ 1"
4. Jaspers Filipsens     BeļģijaUAE Team Emirates+ 4"
5. Neitans Hāss   AustrālijaCofidis, Solutions Crédits+ 5"
6. Džarads Drizners   AustrālijaUniSA-Australia+ 7"
7. Dilans Sanderlends   AustrālijaNTT Pro Cycling+ 8"
8. Kristofers Loless   Apvienotā KaralisteIneos+ 8"
9. Džejs Makārtijs   AustrālijaBora-Hansgrohe+ 8"
10. Džordžs Benets   JaunzēlandeJumbo-Visma+ 9"
Avots: ProCyclingStats


3. posmsLabot

Anlija - Parakomba(131,8 km)
 Posma rezultāti
BraucējsValstsKomandaLaiks
1. Ričijs Ports   AustrālijaTrek-Segafredo3h 14' 09"
2. Roberts Pauers   AustrālijaSunweb+ 5"
3. Saimons Jeitss   Apvienotā KaralisteMitchelton-Scott+ 5"
4. Roans Deniss   AustrālijaIneos+ 5"
5. Djego Ulisi   ItālijaUAE Team Emirates+ 5"
6. Derils Impijs   DienvidāfrikaMitchelton-Scott+ 5"
7. Dilans van Bārle   Nīderlandes KaralisteIneos+ 5"
8. Simons Geške   VācijaCCC Team+ 5"
9. Džordžs Benets   JaunzēlandeJumbo-Visma+ 5"
10. Lūkass Hamiltons   AustrālijaMitchelton-Scott+ 5"
Avots: ProCyclingStats
 Kopvērtējums
BraucējsValstsKomandaLaiks
1. Ričijs Ports    AustrālijaTrek-Segafredo10h 10' 24"
2. Derils Impijs    DienvidāfrikaMitchelton-Scott+ 6"
3. Roberts Pauers   AustrālijaSunweb+ 9"
4. Saimons Jeitss   Apvienotā KaralisteMitchelton-Scott+ 11"
5. Džordžs Benets   JaunzēlandeJumbo-Visma+ 14"
6. Djego Ulisi   ItālijaUAE Team Emirates+ 15"
7. Simons Geške   VācijaCCC Team+ 15"
8. Roans Deniss   AustrālijaIneos+ 15"
9. Dilans van Bārle   Nīderlandes KaralisteIneos+ 15"
10. Lūkass Hamiltons   AustrālijaMitchelton-Scott+ 15"
Avots: ProCyclingStats


4. posmsLabot

Norvuda - Murejbridža(152,8 km)
 Posma rezultāti
BraucējsValstsKomandaLaiks
1. Keilebs Jūans   AustrālijaLotto-Soudal3h 29' 08"
2. Sems Benets   ĪrijaDeceuninck-Quick-Step+ 0"
3. Jaspers Filipsens   BeļģijaUAE Team Emirates+ 0"
4. Andrē Greipels   VācijaIsrael Start-Up Nation+ 0"
5. Alberto Dainese   ItālijaSunweb+ 0"
6. Martins Lāss   IgaunijaBora-Hansgrohe+ 0"
7. Džakomo Nicolo   ItālijaNTT Pro Cycling+ 0"
8. Eriks Baška   SlovākijaBora-Hansgrohe+ 0"
9. Marks Saro   FrancijaGroupama-FDJ+ 0"
10. Mikāls Merkevs   DānijaDeceuninck-Quick-Step+ 0"
Avots: ProCyclingStats
 Kopvērtējums
BraucējsValstsKomandaLaiks
1. Ričijs Ports    AustrālijaTrek-Segafredo13h 39' 32"
2. Derils Impijs   DienvidāfrikaMitchelton-Scott+ 3"
3. Roberts Pauers   AustrālijaSunweb+ 8"
4. Saimons Jeitss   Apvienotā KaralisteMitchelton-Scott+ 11"
5. Džordžs Benets   JaunzēlandeJumbo-Visma+ 14"
6. Djego Ulisi   ItālijaUAE Team Emirates+ 15"
7. Simons Geške   VācijaCCC Team+ 15"
8. Roans Deniss   AustrālijaIneos+ 15"
9. Dilans van Bārle   Nīderlandes KaralisteIneos+ 15"
10. Lūkass Hamiltons   AustrālijaMitchelton-Scott+ 23"
Avots: ProCyclingStats


5. posmsLabot

Glenelga - Viktorhārbora(149,1 km)
 Posma rezultāti
BraucējsValstsKomandaLaiks
1. Džakomo Nicolo   ItālijaNTT Pro Cycling3h 32' 45"
2. Simone Konsonni   ItālijaCofidis, Solutions Crédits+ 0"
3. Sems Benets   ĪrijaDeceuninck-Quick-Step+ 0"
4. Mikāls Merkevs   DānijaDeceuninck-Quick-Step+ 0"
5. Jaspers Filipsens   BeļģijaUAE Team Emirates+ 0"
6. Andrē Greipels   VācijaIsrael Start-Up Nation+ 0"
7. Kristofers Halvorsens   NorvēģijaEF Pro Cycling+ 0"
8. Keilebs Jūans   AustrālijaLotto-Soudal+ 0"
9. Fabio Fellīne   ItālijaAstana+ 0"
10. Derils Impijs   DienvidāfrikaMitchelton-Scott+ 0"
Avots: ProCyclingStats
 Kopvērtējums
BraucējsValstsKomandaLaiks
1. Derils Impijs    DienvidāfrikaMitchelton-Scott17h 12' 15"
2. Ričijs Ports   AustrālijaTrek-Segafredo+ 2"
3. Roberts Pauers   AustrālijaSunweb+ 9"
4. Saimons Jeitss   Apvienotā KaralisteMitchelton-Scott+ 13"
5. Džordžs Benets   JaunzēlandeJumbo-Visma+ 16"
6. Djego Ulisi   ItālijaUAE Team Emirates+ 17"
7. Simons Geške   VācijaCCC Team+ 17"
8. Roans Deniss   AustrālijaIneos+ 17"
9. Dilans van Bārle   Nīderlandes KaralisteIneos+ 17"
10. Lūkass Hamiltons   AustrālijaMitchelton-Scott+ 25"
Avots: ProCyclingStats


6. posmsLabot

Maklarenveila - Vilungas kalns(151,5 km)
 Posma rezultāti
BraucējsValstsKomandaLaiks
1. Metjū Holmss   Apvienotā KaralisteLotto-Soudal3h 24' 54"
2. Ričijs Ports   AustrālijaTrek-Segafredo+ 3"
3. Manuēle Boaro   ItālijaAstana+ 4"
4. Bruno Armirels   FrancijaGroupama-FDJ+ 7"
5. Maikls Storers   AustrālijaSunweb+ 7"
7. Djego Ulisi   ItālijaUAE Team Emirates+ 7"
8. Simons Geške   VācijaCCC Team+ 7"
9. Dilans van Bārle   Nīderlandes KaralisteIneos+ 7"
10. Saimons Jeitss   Apvienotā KaralisteMitchelton-Scott+ 23"
Avots: ProCyclingStats

Klasifikāciju līderiLabot

Posms Uzvarētājs Kopvērtējums
 
Kalnu klasifikācija
 
Sprinta klasifikācija
 
Jauno braucēju klasifikācija
 
Cīnītāja balva
 
Komandu klasifikācija
1 Sems Benets Sems Benets Džarads Drizners Sems Benets Jaspers Filipsens Džoijs Roskofs UAE Team Emirates
2 Keilebs Jūans Keilebs Jūans Džoijs Roskofs Jaspers Filipsens Laurenss De Vrēse
3 Ričijs Ports Ričijs Ports Derils Impijs Pavels Sivakovs Mailss Skotsons Mitchelton–Scott
4 Keilebs Jūans Jaspers Filipsens Laurenss De Vrēse
5 Džakomo Nicolo Derils Impijs Madss Pēdersens
6 Metjū Holmss Ričijs Ports Lūks Rovs Ineos GrenadiersError
Finišs Ričijs Ports Džoijs Roskofs Jaspers Filipsens Pavels Sivakovs nepiešķīra Ineos GrenadiersError

RezultātiLabot

KopvērtējumsLabot

 Kopvērtējums
BraucējsValstsKomandaLaiks
1. Ričijs Ports    AustrālijaTrek-Segafredo20h 37' 08"
2. Djego Ulisi   ItālijaUAE Team Emirates+ 25"
3. Simons Geške   VācijaCCC Team+ 25"
4. Roans Deniss   AustrālijaIneos+ 25"
5. Dilans van Bārle   Nīderlandes KaralisteIneos+ 25"
6. Derils Impijs   DienvidāfrikaMitchelton-Scott+ 30"
7. Saimons Jeitss   Apvienotā KaralisteMitchelton-Scott+ 37"
8. Džordžs Benets   JaunzēlandeJumbo-Visma+ 46"
9. Lūkass Hamiltons   AustrālijaMitchelton-Scott+ 52"
10. Hermans Pernšteiners   AustrijaBahrain-McLaren+ 54"
Avots: ProCyclingStats


Papildu klasifikācijasLabot

Kalnu klasifikācijaLabot

 Kalnu klasifikācija
BraucējsValstsKomandaPunkti
1. Džoijs Roskofs    Amerikas Savienotās ValstisCCC Team51 pts
2. Ričijs Ports    AustrālijaTrek-Segafredo38 pts
3. Bruno Armirels   FrancijaGroupama-FDJ18 pts
4. Metjū Holmss   Apvienotā KaralisteLotto-Soudal16 pts
5. Manuēle Boaro   ItālijaAstana14 pts
6. Saimons Jeitss   Apvienotā KaralisteMitchelton-Scott12 pts
7. Semjuels Dženers   AustrālijaUniSA-Australia10 pts
8. Dilans Sanderlends   AustrālijaNTT Pro Cycling9 pts
9. Derils Impijs   DienvidāfrikaMitchelton-Scott8 pts
10. Džordžs Benets   JaunzēlandeJumbo-Visma8 pts

Sprinta klasifikācijaLabot

 Punktu klasifikācija
BraucējsValstsKomandaPunkti
1. Jaspers Filipsens    BeļģijaUAE Team Emirates63 pts
2. Derils Impijs   DienvidāfrikaMitchelton-Scott48 pts
3. Keilebs Jūans   AustrālijaLotto-Soudal47 pts
4. Sems Benets   ĪrijaDeceuninck-Quick-Step42 pts
5. Andrē Greipels   VācijaIsrael Start-Up Nation38 pts
6. Ričijs Ports    AustrālijaTrek-Segafredo29 pts
7. Djego Ulisi   ItālijaUAE Team Emirates28 pts
8. Džakomo Nicolo   ItālijaNTT Pro Cycling24 pts
9. Eriks Baška   SlovākijaBora-Hansgrohe21 pts
10. Roans Deniss   AustrālijaIneos20 pts

Jauno braucēju klasifikācijaLabot

 Jauno braucēju klasifikācija
BraucējsValstsKomandaLaiks
1. Pavels Sivakovs    KrievijaIneos20h 38' 13"
2. Santjago Buitrago   KolumbijaBahrain-McLaren+ 15"
3. Džarads Drizners   AustrālijaUniSA-Australia+ 31"
4. Florians Storks   VācijaSunweb+ 34"
5. Maikls Storers   AustrālijaSunweb+ 3' 02"
6. Huans Pedro Lopess   SpānijaTrek-Segafredo+ 5' 51"
7. Samuēle Batistella   ItālijaNTT Pro Cycling+ 6' 21"
8. Juri Hollmans   VācijaMovistar+ 8' 18"
9. Žoau Pedru Almeida   PortugāleDeceuninck-Quick-Step+ 9' 41"
10. Jonass Ručs   VācijaEF Pro Cycling+ 11' 30"

Komandu klasifikācijaLabot

 Komandu klasifikācija
KomandaValstsLaiks
1. Ineos   Apvienotā Karaliste61h 53' 19"
2. Mitchelton-Scott   Austrālija25"
3. Sunweb   Vācija1' 19"
4. Astana   Kazahstāna1' 30"
5. Bahrain-McLaren   Bahreina1' 32"

AtsaucesLabot

  1. «UCI reveals the calendars for the 2020 UCI WorldTour and UCI Women’s WorldTour». UCI. Skatīts: 2019. gada 13. oktobris.
  2. «Richie Porte wins the Tour Down Under after being dethroned on Willunga». CyclingTips (en-US). 2020-01-26. Skatīts: 2020-01-27.
  3. «Caleb Ewan blasts to easy victory at Tour Down Under criterium». CyclingTips (angļu). 2020-01-19. Skatīts: 2020-01-19.
  4. «Teams and Riders – Men's». Tour Down Under. Skatīts: 2020. gada 20. janvāris.
  5. «2020 STAGES». Santos Tour Down Under. Skatīts: 2019. gada 13. oktobris.

Ārējās saitesLabot