2018. gada Parīze—Nica

2018. gada Parīze—Nica Cycling (road) pictogram.svg
Paris Nice 2018 - stage 5 - Apt - Peloton 5 maillot jaune.jpg
Sacensību informācija
Sacensības76. Parīze—Nica
Kategorija2018. gada UCI Pasaules tūre 2.UWT
Posmi8
Datumi2018. gada 4. – 11. marts
Distance1 198,9 km
ValstsFRA Francija
StartsŠatū
FinišsNica
Komandas22
Braucēji startā154
Braucēji finišā78
Vidējais ātrums39,463 km/h
Rezultāti
UzvarētājsESP Marks Solers (Movistar)
OtraisGBR Saimons Jeitss (Mitchelton-Scott)
TrešaisESP Gorka Izagirre (Bahrain-Merida)
PunktiBEL Tims Vellenss (Lotto-Soudal)
Kalnu karalisBEL Tomass De Gents (Lotto-Soudal)
Jaunais braucējsESP Marks Solers (Movistar)
KomandaBRN Bahrain-Merida
◀ 20172019 ▶
Dokumentācija Wikidata-logo S.svg

2018. gada Parīze—Nica bija šosejas riteņbraukšanas daudzdienu sacensības, kas notika no 4. līdz 11. martam. Tā bija 76. reize, kad notika Parīze—Nica sacensības un tās bija sestās sacensības 2018. gada UCI Pasaules tūres kalendārā.[1][2]

Sacensību pēdējā dienā uzvaru izrāva Movistar Team sportists Marks Solers no Spānijas.[3] Iesācis pēdējo posmu 37 sekundes aiz sacensību līdera Saimona Jeitsa (Mitchelton–Scott) kopvērtējuma sestajā vietā, Solers posma vidusdaļā kopā ar tautieti Davidu de la Krusu (Team Sky) veica uzbrukumu, noķerot atrāvienā esošo Omaru Fraili (Astana) un trijatā līdz Nicai noturot nepieciešamo pārsvaru pār sekotājiem. Dela Krusam un Frailem sadalot posma uzvarētāja laurus, Solers finišēja trešais, iegūstot četras bonusa sekundes finišā papildu trijām starpfinišā iegūtajām un ar 35 sekunžu atstarpi līdz Jeitsam un citiem kopvērtējuma pretendentiem pietika, lai Solers gūtu uzvaru ar četru sekunžu pārsvaru pār Jeitsu. Pjedestālu noslēdza Bahrain–Merida pārstāvis Gorka Izagirre, apsteidzot brāli un komandas biedru Jonu Izagirri pēdējā dienā iegūto bonusa sekunžu dēļ, 14 sekundes aiz Solera, kurš ieguva arī balto krekliņu kā labākais jaunais braucējs.

Lotto-Soudal komandas sportisti uzvarēja divās papildu kategorijās — Tims Vellenss ieguva puktu klasifikācijas zaļo krekliņu, piecas reizes esot labāko desmitniekā, bet Tomass De Gents uzvarēja klanu klasifikācijā. Ar brāļu Izagirru sniegumu Bahrain–Merida uzvarēja komandu klasifikācijā.

KomandasLabot

Tā kā Parīze—Nica bija UCI Pasaules tūres sacensības, visas 18 UCI WorldTeam komandas tika ielūgtas un dalība tām bija obligāta. Papildus tika uzaicinātas četras UCI profesionālās kontinentālās komandas, veidojot 22 komandu pelotonu.[4] Parīze—Nica bija Groupama–FDJ komandas pirmais starts ar jauno nosaukumu, Francijas apdrošināšanas uzņēmumam Groupama parakstot sponsorēšanas līgumu ar komandu.[5]

UCI WorldTeam komandas
UCI Profesionālās kontinentālās komandas

MaršrutsLabot

 PosmsDatumsMaršrutstypePosma garums (km)UzvarētājsKopvērtējuma līderis
1 4. martsŠatū – Medona135  Arno Demārs  Arno Demārs
2 5. martsOrsonvila – Vjerzona187,5  Dilans Grūnevegens  Arno Demārs
3 6. martsBurža – Šatelgijona210  Žonatans Iverts  Luiss Leons Sančess
4 7. martsLa Fouillouse – Sentetjēna18,4  Vauts Pūlss  Luiss Leons Sančess
5 8. martsSalondeprovansa – Sisterona165  Žeroms Kuzēns  Luiss Leons Sančess
6 9. martsSisterona – Vansa198  Rūdijs Molārs  Luiss Leons Sančess
7 10. martsNica – Valdeblora175  Saimons Jeitss  Saimons Jeitss
8 11. martsNicaNica110  Dāvids de la Krūzs

PosmiLabot

1. posmsLabot

 Posma rezultāti
BraucējsValstsKomandaLaiks
1. Arno Demārs   FrancijaGroupama-FDJ3h 07' 39"
2. Gorka Izagirre   SpānijaBahrain-Merida+ 0"
3. Kristofs Laports   FrancijaCofidis, Solutions Crédits+ 0"
4. Tims Vellenss   BeļģijaLotto-Soudal+ 0"
5. Mike Tēnisens   Nīderlandes KaralisteSunweb+ 0"
6. Žiljēns Alafilips   FrancijaQuick-Step Floors+ 0"
7. Patriks Konrāds   AustrijaBora-Hansgrohe+ 2"
8. Dilans Tēnss   BeļģijaBMC Racing Team+ 2"
9. Mateo Trentins   ItālijaMitchelton-Scott+ 2"
10. Jons Izagirre   SpānijaBahrain-Merida+ 2"
 Kopvērtējums
BraucējsValstsKomandaLaiks
1. Arno Demārs     FrancijaGroupama-FDJ3h 07' 29"
2. Gorka Izagirre   SpānijaBahrain-Merida+ 4"
3. Kristofs Laports   FrancijaCofidis, Solutions Crédits+ 6"
4. Tims Vellenss   BeļģijaLotto-Soudal+ 10"
5. Mike Tēnisens   Nīderlandes KaralisteSunweb+ 10"
6. Žiljēns Alafilips   FrancijaQuick-Step Floors+ 10"
7. Patriks Konrāds   AustrijaBora-Hansgrohe+ 12"
8. Dilans Tēnss   BeļģijaBMC Racing Team+ 12"
9. Mateo Trentins   ItālijaMitchelton-Scott+ 12"
10. Jons Izagirre   SpānijaBahrain-Merida+ 12"


2. posmsLabot

 Posma rezultāti
BraucējsValstsKomandaLaiks
1. Dilans Grūnevegens   Nīderlandes KaralisteLottoNL-Jumbo4h 51' 31"
2. Elia Vivjāni   ItālijaQuick-Step Floors+ 0"
3. Andrē Greipels   VācijaLotto-Soudal+ 0"
4. Fils Bauhauss   VācijaSunweb+ 0"
5. Arno Demārs     FrancijaGroupama-FDJ+ 0"
6. Mike Tēnisens   Nīderlandes KaralisteSunweb+ 0"
7. Aleksanders Kristofs   NorvēģijaUAE Team Emirates+ 0"
8. Žans Pjērs Drukers   LuksemburgaBMC Racing Team+ 0"
9. Džons Degenkolbs   VācijaTrek-Segafredo+ 0"
10. Ivans Garsija   SpānijaBahrain-Merida+ 0"
 Kopvērtējums
BraucējsValstsKomandaLaiks
1. Arno Demārs     FrancijaGroupama-FDJ7h 58' 57"
2. Gorka Izagirre   SpānijaBahrain-Merida+ 7"
3. Kristofs Laports   FrancijaCofidis, Solutions Crédits+ 8"
4. Žiljēns Alafilips   FrancijaQuick-Step Floors+ 10"
5. Mike Tēnisens   Nīderlandes KaralisteSunweb+ 13"
6. Tims Vellenss   BeļģijaLotto-Soudal+ 13"
7. Tonijs Galopēns   FrancijaAG2R La Mondiale+ 15"
8. Estevans Čavess   KolumbijaMitchelton-Scott+ 15"
9. Jons Izagirre   SpānijaBahrain-Merida+ 15"
10. Heinrihs Hauslers   AustrālijaBahrain-Merida+ 15"


3. posmsLabot

 Posma rezultāti
BraucējsValstsKomandaLaiks
1. Žonatans Iverts   FrancijaDirect Énergie5h 22' 49"
2. Luiss Leons Sančess   SpānijaAstana+ 1"
3. Remī Di Gregorio   FrancijaDelko-Marseille Provence-KTM+ 1"
4. Arno Demārs     FrancijaGroupama-FDJ+ 38"
5. Mike Tēnisens   Nīderlandes KaralisteSunweb+ 38"
6. Andrē Greipels   VācijaLotto-Soudal+ 38"
7. Magnuss Korts Nilsens   DānijaAstana+ 38"
8. Mateo Trentins   ItālijaMitchelton-Scott+ 38"
9. Žiljēns Alafilips   FrancijaQuick-Step Floors+ 38"
10. Fēlikss Grosšartners   AustrijaBora-Hansgrohe+ 38"
 Kopvērtējums
BraucējsValstsKomandaLaiks
1. Luiss Leons Sančess    SpānijaAstana13h 21' 56"
2. Arno Demārs    FrancijaGroupama-FDJ+ 28"
3. Gorka Izagirre   SpānijaBahrain-Merida+ 35"
4. Žiljēns Alafilips   FrancijaQuick-Step Floors+ 38"
5. Mike Tēnisens   Nīderlandes KaralisteSunweb+ 41"
6. Tims Vellenss   BeļģijaLotto-Soudal+ 41"
7. Romāns Kreicigers   ČehijaMitchelton-Scott+ 41"
8. Heinrihs Hauslers   AustrālijaBahrain-Merida+ 43"
9. Fēlikss Grosšartners    AustrijaBora-Hansgrohe+ 43"
10. Jons Izagirre   SpānijaBahrain-Merida+ 43"


4. posmsLabot

 Posma rezultāti
BraucējsValstsKomandaLaiks
1. Vauts Pūlss   Nīderlandes KaralisteSky25' 33"
2. Marks Solers   SpānijaMovistar+ 11"
3. Žiljēns Alafilips   FrancijaQuick-Step Floors+ 16"
4. Fēlikss Grosšartners    AustrijaBora-Hansgrohe+ 20"
5. Jons Izagirre   SpānijaBahrain-Merida+ 27"
6. Gorka Izagirre   SpānijaBahrain-Merida+ 27"
7. Luiss Leons Sančess    SpānijaAstana+ 28"
8. Tims Vellenss   BeļģijaLotto-Soudal+ 29"
9. Serhio Enao   KolumbijaSky+ 33"
10. Estevans Čavess   KolumbijaMitchelton-Scott+ 33"
 Kopvērtējums
BraucējsValstsKomandaLaiks
1. Luiss Leons Sančess    SpānijaAstana13h 47' 57"
2. Vauts Pūlss   Nīderlandes KaralisteSky+ 15"
3. Žiljēns Alafilips   FrancijaQuick-Step Floors+ 26"
4. Marks Solers    SpānijaMovistar+ 26"
5. Gorka Izagirre   SpānijaBahrain-Merida+ 34"
6. Fēlikss Grosšartners   AustrijaBora-Hansgrohe+ 35"
7. Jons Izagirre   SpānijaBahrain-Merida+ 42"
8. Tims Vellenss   BeļģijaLotto-Soudal+ 42"
9. Serhio Enao   KolumbijaSky+ 48"
10. Estevans Čavess   KolumbijaMitchelton-Scott+ 48"


5. posmsLabot

 Posma rezultāti
BraucējsValstsKomandaLaiks
1. Žeroms Kuzēns   FrancijaDirect Énergie3h 57' 25"
2. Nilss Polits   VācijaKatusha-Alpecin+ 2"
3. Andrē Greipels   VācijaLotto-Soudal+ 4"
4. Magnuss Korts Nilsens   DānijaAstana+ 4"
5. Aleksanders Kristofs   NorvēģijaUAE Team Emirates+ 4"
6. Kristofs Laports   FrancijaCofidis, Solutions Crédits+ 4"
7. Mateo Trentins   ItālijaMitchelton-Scott+ 4"
8. Mike Tēnisens   Nīderlandes KaralisteSunweb+ 4"
9. Mati Brešels   DānijaEF Education First-Drapac+ 4"
10. Kūns de Korts   Nīderlandes KaralisteTrek-Segafredo+ 4"
 Kopvērtējums
BraucējsValstsKomandaLaiks
1. Luiss Leons Sančess    SpānijaAstana17h 45' 26"
2. Vauts Pūlss   Nīderlandes KaralisteSky+ 15"
3. Žiljēns Alafilips   FrancijaQuick-Step Floors+ 26"
4. Marks Solers    SpānijaMovistar+ 26"
5. Gorka Izagirre   SpānijaBahrain-Merida+ 34"
6. Fēlikss Grosšartners   AustrijaBora-Hansgrohe+ 35"
7. Jons Izagirre   SpānijaBahrain-Merida+ 42"
8. Tims Vellenss   BeļģijaLotto-Soudal+ 42"
9. Serhio Enao   KolumbijaSky+ 48"
10. Estevans Čavess   KolumbijaMitchelton-Scott+ 48"


6. posmsLabot

 Posma rezultāti
BraucējsValstsKomandaLaiks
1. Rūdijs Molārs   FrancijaGroupama-FDJ4h 40' 05"
2. Tims Vellenss   BeļģijaLotto-Soudal+ 2"
3. Žiljēns Alafilips   FrancijaQuick-Step Floors+ 2"
4. Luiss Leons Sančess    SpānijaAstana+ 2"
5. Sams Omens   Nīderlandes KaralisteSunweb+ 2"
6. Dilans Tēnss   BeļģijaBMC Racing Team+ 2"
7. Patriks Konrāds   AustrijaBora-Hansgrohe+ 2"
8. Estevans Čavess   KolumbijaMitchelton-Scott+ 2"
9. Gorka Izagirre   SpānijaBahrain-Merida+ 2"
10. Serhio Enao   KolumbijaSky+ 2"
 Kopvērtējums
BraucējsValstsKomandaLaiks
1. Luiss Leons Sančess    SpānijaAstana22h 25' 33"
2. Žiljēns Alafilips   FrancijaQuick-Step Floors+ 22"
3. Marks Solers    SpānijaMovistar+ 26"
4. Gorka Izagirre   SpānijaBahrain-Merida+ 34"
5. Tims Vellenss   BeļģijaLotto-Soudal+ 35"
6. Jons Izagirre   SpānijaBahrain-Merida+ 42"
7. Saimons Jeitss   Apvienotā KaralisteMitchelton-Scott+ 45"
8. Serhio Enao   KolumbijaSky+ 46"
9. Estevans Čavess   KolumbijaMitchelton-Scott+ 48"
10. Patriks Konrāds   AustrijaBora-Hansgrohe+ 54"


7. posmsLabot

 Posma rezultāti
BraucējsValstsKomandaLaiks
1. Saimons Jeitss   Apvienotā KaralisteMitchelton-Scott5h 02' 54"
2. Dilans Tēnss   BeļģijaBMC Racing Team+ 8"
3. Jons Izagirre   SpānijaBahrain-Merida+ 8"
4. Gorka Izagirre   SpānijaBahrain-Merida+ 13"
5. Tims Vellenss   BeļģijaLotto-Soudal+ 13"
6. Patriks Konrāds   AustrijaBora-Hansgrohe+ 20"
7. Serhio Enao   KolumbijaSky+ 46"
8. Marks Solers    SpānijaMovistar+ 46"
9. Jakobs Fūglsangs   DānijaAstana+ 48"
10. Sams Omens   Nīderlandes KaralisteSunweb+ 54"
 Kopvērtējums
BraucējsValstsKomandaLaiks
1. Saimons Jeitss    Apvienotā KaralisteMitchelton-Scott27h 29' 02"
2. Jons Izagirre   SpānijaBahrain-Merida+ 11"
3. Gorka Izagirre   SpānijaBahrain-Merida+ 12"
4. Tims Vellenss    BeļģijaLotto-Soudal+ 13"
5. Dilans Tēnss   BeļģijaBMC Racing Team+ 27"
6. Marks Solers    SpānijaMovistar+ 37"
7. Patriks Konrāds   AustrijaBora-Hansgrohe+ 39"
8. Serhio Enao   KolumbijaSky+ 57"
9. Žiljēns Alafilips   FrancijaQuick-Step Floors+ 1' 48"
10. Aleksis Vijermo   FrancijaAG2R La Mondiale+ 1' 49"


8. posmsLabot

 Posma rezultāti
BraucējsValstsKomandaLaiks
1. Dāvids de la Krūzs   SpānijaSky2h 53' 06"
2. Omars Fraile   SpānijaAstana+ 0"
3. Marks Solers    SpānijaMovistar+ 3"
4. Patriks Konrāds   AustrijaBora-Hansgrohe+ 38"
5. Tims Vellenss    BeļģijaLotto-Soudal+ 38"
6. Saimons Jeitss    Apvienotā KaralisteMitchelton-Scott+ 38"
7. Dilans Tēnss   BeļģijaBMC Racing Team+ 38"
8. Ričards Karapass   EkvadoraMovistar+ 38"
9. Gorka Izagirre   SpānijaBahrain-Merida+ 38"
10. Jons Izagirre   SpānijaBahrain-Merida+ 38"

RezultātiLabot

KopvērtējumsLabot

 Kopvērtējums
BraucējsValstsKomandaLaiks
1. Marks Solers     SpānijaMovistar30h 22' 41"
2. Saimons Jeitss   Apvienotā KaralisteMitchelton-Scott+ 4"
3. Gorka Izagirre   SpānijaBahrain-Merida+ 14"
4. Jons Izagirre   SpānijaBahrain-Merida+ 16"
5. Tims Vellenss    BeļģijaLotto-Soudal+ 16"
6. Dilans Tēnss   BeļģijaBMC Racing Team+ 32"
7. Patriks Konrāds   AustrijaBora-Hansgrohe+ 44"
8. Aleksis Vijermo   FrancijaAG2R La Mondiale+ 1' 54"
9. Dāvids de la Krūzs   SpānijaSky+ 2' 15"
10. Fēlikss Grosšartners   AustrijaBora-Hansgrohe+ 2' 35"
Avots: ProCyclingStats


AtsaucesLabot

  1. «UCI announces 2018 road calendar». Cycling News. Skatīts: 2017. gada 20. oktobris.
  2. «2018 UCI WorldTour calendar unveiled». Velon. Arhivēts no oriģināla, laiks: 2017. gada 25. septembrī. Skatīts: 2016. gada 20. oktobris.
  3. Richard Windsor. «Marc Soler grabs Paris-Nice title by four seconds from Simon Yates on final stage». Cycling Weekly (Time Inc. UK), 2018. gada 11. marts. Skatīts: 2018. gada 11. marts.
  4. Henry Robertshaw. «Race organisers reveal wildcard team selections for 2018 Tour de France». Cycling Weekly (Time Inc. UK), 2018. gada 8. janvāris. Skatīts: 2018. gada 2. marts. All four places at Paris-Nice will go to French teams, with Cofidis, Delko Marseille-Provence KTM, Direct Energie, and Fortuneo-Samsic securing a spot in the Race to the Sun [...]
  5. Henry Robertshaw. «Groupama-FDJ reveal new kit for 2018 season». Cycling Weekly (Time Inc. UK), 2018. gada 31. janvāris. Skatīts: 2018. gada 2. marts. The team will debut its new kit and its new name at Paris-Nice, which starts in Chatou on March 4.

Ārējās saitesLabot