2019. gada Vuelta a España

2019. gada Vuelta a España Cycling (road) pictogram.svg
(Podio) Almeida entrega el primer premio de La Vuelta Ciclista a España 2019 03.jpg
Sacensību informācija
Sacensības74. Vuelta a España
Kategorija2019. gada UCI Pasaules tūre 2.UWT
Posmi21
Datumi2019. gada 24. augusts – 15. septembris
Distance3 290,7 km
ValstisESP Spānija
AND Andora
FRA Francija
StartsTorrevjeha
FinišsMadride
Komandas22
Braucēji startā176
Braucēji finišā153
Vidējais ātrums39,587 km/h
Rezultāti
UzvarētājsSLO Primožs Rogličs (Jumbo-Visma)
OtraisESP Alehandro Valverde (Movistar)
TrešaisSLO Tadejs Pogačars (UAE Team Emirates)
PunktiSLO Primožs Rogličs (Jumbo-Visma)
Kalnu karalisFRA Džefrijs Bušārs (AG2R La Mondiale)
Jaunais braucējsSLO Tadejs Pogačars (UAE Team Emirates)
CīnītājsCOL Migels Anhels Lopess (Astana)
KomandaESP Movistar
◀ 20182020 ▶
Dokumentācija Wikidata-logo S.svg

2019. gada Vuelta a España bija triju nedēļu garas šosejas riteņbraukšanas daudzdienu sacensības, kas notika Spānijā no 24. augusta līdz 15. septembrim.[1] Tā bija 74. reize, kad notika Vuelta a España sacensības un tās bija 32. sacensības 2019. gada UCI Pasaules tūres kalendārā. Sacensības sākās ar 18 km garu individuālo braucienu Torrevjehā, bet noslēdzās ar finišu Madridē.[2][3]

Sacensībās uzvarēja Primožs Rogličs no Jumbo–Visma, kļūstot par pirmo Slovēnijas sportistu, kas uzvarējis kādā lielajā tūrē. Otro vietu ieņēma 39 gadus vecais Alehandro Valverde no Movistar Team, bet trešo 20 gadus vecais Rogliča tautietis Tadejs Pogačars (UAE Team Emirates).

Līdz ar kopvērtējuma klasifikāciju Rogličs uzvarēja arī punktu klasifikācijā. Kalnu klasifikācijā labākais bija Džefrijs Bušārs no AG2R La Mondiale, bet Pogačars uzvarēja jauno braucēju klasifikācijā. Par cīnītāja balvas kopvērtējuma uzvarētāju tika atzīts Migels Anhels Lopess (Astana), bet komandu klasifikācijā uzvarēja Movistar komanda.

KomandasLabot

Tā kā Vuelta a España bija UCI Pasaules tūres sacensības, visas 18 UCI WorldTeam komandas tika ielūgtas un dalība tām bija obligāta.

WorldTeam komandas (18)
  1.   AG2R La Mondiale
  2.   Astana Pro Team
  3.   Bahrain-Merida
  4.   Bora-hansgrohe
  5.   CCC
  6.   Dimension Data
  7.   EF Education First
  8.   Groupama-FDJ
  9.   Jumbo-Visma
  10.   Lotto Soudal
  11.   Mitchelton-Scott
  12.   Movistar Team
  13.   Deceuninck-Quick Step
  14.   Katusha-Alpecin
  15.   Team Ineos
  16.   Team Sunweb
  17.   Trek-Segafredo
  18.   UAE Team Emirates
Profesionālās kontinentālās komandas (4)
  1.   Burgos-BH
  2.   Caja Rural-Seguros RGA
  3.   Cofidis, Solutions Crédits
  4.   Euskadi Basque Country-Murias

Distance un posmiLabot

 PosmsDatumsMaršrutstypePosma garums (km)UzvarētājsKopvērtējuma līderis
1 24. augustsTorrevjeha – Torrevjeha13,4  Astana  Migels Anhels Lopess
2 25. augustsBenidorma – Kalpa199,6  Nairo Kintana  Nikolass Ročs
3 26. augustsIbi – Alakanta188  Sems Benets  Nikolass Ročs
4 27. augustsKuljera – El Puig de Santa Maria175,5  Fabio Jakobsens  Nikolass Ročs
5 28. augustsL'Eliana – Havalambre170,7  Anhels Madraso  Migels Anhels Lopess
6 29. augustsMora de Rubielos – Ares del Maestrat198,9  Hesuss Errada  Dilans Tēnss
7 30. augustsOnda – Valderrobresa183,2  Alehandro Valverde  Migels Anhels Lopess
8 31. augustsValjsa – Igvalada166,9  Nikiass Arnts  Nikolā Edē
9 1. septembris  Andora la Velja  Els Cortals d'Encamp94,4  Tadejs Pogačars  Nairo Kintana
10 3. septembris  Žiransona –   Po36,2  Primožs Rogličs  Primožs Rogličs
11 4. septembris  Saint-Palais – Urdaksa180  Mikels Iturrija  Primožs Rogličs
12 5. septembrisLosarkosa – Bilbao171,4  Filips Žilbērs  Primožs Rogličs
13 6. septembrisBilbao – Los Machucos166,4  Tadejs Pogačars  Primožs Rogličs
14 7. septembrisSan Vicente de la Barquera – Ovjedo188  Sems Benets  Primožs Rogličs
15 8. septembrisTineo – Santuario de Nuestra Señora del Acebo154,4  Seps Kuss  Primožs Rogličs
16 9. septembrisPravia – Puerto de La Cubilla144,4  Jakobs Fūglsangs  Primožs Rogličs
17 11. septembrisAranda de Duero – Gvadalahara219,6  Filips Žilbērs  Primožs Rogličs
18 12. septembrisColmenar Viejo – Becerril de la Sierra177,5  Serhio Igita  Primožs Rogličs
19 13. septembrisAvilaToledo165,2  Remī Kavaņa  Primožs Rogličs
20 14. septembrisArenas de San Pedro – Plataforma de Gredos190,4  Tadejs Pogačars  Primožs Rogličs
21 15. septembrisFuenlabrada – Madride106,6  Fabio Jakobsens  Primožs Rogličs

AtsaucesLabot

  1. «UCI reveal WorldTour calendar for 2019». Cycling News. 2018. gada 15. jūnijs. Skatīts: 2018. gada 27. augusts.
  2. Nicolás Van Looy. «Vuelta España 2019: Las Salinas de Torrevieja darán la salida» [Vuelta España 2019: Las Salinas de Torrevieja will give the start]. Ciclo21 (Spanish), 2018. gada 25. augusts. Skatīts: 2018. gada 27. augusts.
  3. «2019 Vuelta a Espana to start in Alicante region with time trial». Cycling News. 2018. gada 24. augusts. Skatīts: 2018. gada 27. augusts.

Klasifikāciju līderiLabot

Posms Uzvarētājs Kopvērtējums

 

Punktu klasifikācija

 

Kalnu klasifikācija

 

Jaunais braucējs

 

Komandu klasifikācija Cīnītāja balva
1 Astana Migels Anhels Lopess nepiešķīra nepiešķīra Migels Anhels Lopess Astana Migels Anhels Lopess
2 Nairo Kintana Nikolass Ročs Nairo Kintana Anhels Madraso Team Sunweb Anhels Madraso
3 Sems Benets Anhels Madraso
4 Fabio Jakobsens Sems Benets Horhe Kubero
5 Anhels Madraso Migels Anhels Lopess Movistar Team Hesuss Errada
6 Hesuss Errada Dilans Tēnss Hesuss Errada
7 Alehandro Valverde Migels Anhels Lopess Nairo Kintana Serhio Enao
8 Nikiass Arnts Nikolā Edē Dāvids de la Krūzs
9 Tadejs Pogačars Nairo Kintana Džefrijs Bušārs
10 Primožs Rogličs Primožs Rogličs Primožs Rogličs Primožs Rogličs
11 Mikels Iturrija Alekss Aranburu
12 Filips Žilbērs Filips Žilbērs
13 Tadejs Pogačars Tadejs Pogačars Ektors Saess
14 Sems Benets Djego Ruvio
15 Seps Kuss Serhio Samitjers
16 Jakobs Fūglsangs Džefrijs Bušārs Anhels Madraso
17 Filips Žilbērs Nairo Kintana
18 Serhio Igita Migels Anhels Lopess Serhio Igita
19 Remī Kavaņa Remī Kavaņa
20 Tadejs Pogačars Tadejs Pogačars Tao Džogīgans Hārts
21 Fabio Jakobsens nepiešķīra
Noslēgumā Primožs Rogličs Primožs Rogličs Džefrijs Bušārs Tadejs Pogačars Movistar Team Migels Anhels Lopess

RezultātiLabot

KopvērtējumsLabot

 Kopvērtējums
BraucējsValstsKomandaLaiks
1. Primožs Rogličs     SlovēnijaJumbo-Visma83h 07' 31"
2. Alehandro Valverde   SpānijaMovistar+ 2' 16"
3. Tadejs Pogačars    SlovēnijaUAE Team Emirates+ 2' 38"
4. Nairo Kintana   KolumbijaMovistar+ 3' 29"
5. Migels Anhels Lopess    KolumbijaAstana+ 4' 31"
6. Rafals Majka   PolijaBora-Hansgrohe+ 7' 16"
7. Vilko Keldermans   Nīderlandes KaralisteSunweb+ 9' 47"
8. Karls Fredriks Hāgens   NorvēģijaLotto-Soudal+ 12' 54"
9. Marks Solers   SpānijaMovistar+ 22' 10"
10. Mikels Njeve   SpānijaMitchelton-Scott+ 22' 17"
11. Džeimss Nokss   Apvienotā KaralisteDeceuninck-Quick-Step+ 22' 52"
12. Dilans Tēnss   BeļģijaBahrain-Merida+ 23' 49"
13. Jakobs Fūglsangs   DānijaAstana+ 26' 32"
14. Serhio Igita   KolumbijaEF Education First Pro Cycling+ 32' 17"
15. Hermans Pernšteiners   AustrijaBahrain-Merida+ 33' 23"
16. Jons Izagirre   SpānijaAstana+ 42' 00"
17. Rubens Gerreiro   PortugāleKatusha-Alpecin+ 42' 05"
18. Nikolā Edē   FrancijaCofidis, Solutions Crédits+ 46' 07"
19. Estevans Čavess   KolumbijaMitchelton-Scott+ 52' 46"
20. Tao Džogīgans Hārts   Apvienotā KaralisteIneos+ 1h 04' 04"
Avots: ProCyclingStats


Papildu klasifikācijasLabot

Punktu klasifikācijasLabot

 Punktu klasifikācija
BraucējsValstsKomandaPunkti
1. Primožs Rogličs     SlovēnijaJumbo-Visma155 pts
2. Tadejs Pogačars    SlovēnijaUAE Team Emirates136 pts
3. Sems Benets   ĪrijaBora-Hansgrohe134 pts
4. Alehandro Valverde   SpānijaMovistar132 pts
5. Nairo Kintana   KolumbijaMovistar100 pts
6. Migels Anhels Lopess    KolumbijaAstana76 pts
7. Filips Žilbērs   BeļģijaDeceuninck-Quick-Step73 pts
8. Dilans Tēnss   BeļģijaBahrain-Merida69 pts
9. Tošs Van der Sande   BeļģijaLotto-Soudal63 pts
10. Serhio Igita   KolumbijaEF Education First Pro Cycling62 pts

Kalnu karaļa klasifikācijaLabot

 Kalnu klasifikācija
BraucējsValstsKomandaPunkti
1. Džefrijs Bušārs    FrancijaAG2R La Mondiale76 pts
2. Anhels Madraso   SpānijaBurgos-BH44 pts
3. Serhio Samitjers   SpānijaEuskadi Basque Country-Murias42 pts
4. Tadejs Pogačars    SlovēnijaUAE Team Emirates38 pts
5. Tao Džogīgans Hārts   Apvienotā KaralisteIneos35 pts
6. Vauts Pūlss   Nīderlandes KaralisteIneos31 pts
7. Alehandro Valverde   SpānijaMovistar29 pts
8. Serhio Enao   KolumbijaUAE Team Emirates27 pts
9. Jakobs Fūglsangs   DānijaAstana24 pts
10. Mikels Biskarra   SpānijaEuskadi Basque Country-Murias22 pts

Jauno braucēju klasifikācijaLabot

 Jauno braucēju klasifikācija
BraucējsValstsKomandaLaiks
1. Tadejs Pogačars    SlovēnijaUAE Team Emirates83h 10' 09"
2. Migels Anhels Lopess    KolumbijaAstana+ 1' 53"
3. Džeimss Nokss   Apvienotā KaralisteDeceuninck-Quick-Step+ 20' 14"
4. Serhio Igita   KolumbijaEF Education First Pro Cycling+ 29' 39"
5. Rubens Gerreiro   PortugāleKatusha-Alpecin+ 39' 27"
6. Tao Džogīgans Hārts   Apvienotā KaralisteIneos+ 1h 01' 26"
7. Kilians Frankinijs   ŠveiceGroupama-FDJ+ 1h 09' 04"
8. Oskars Rodrigess   SpānijaEuskadi Basque Country-Murias+ 1h 10' 36"
9. Bens O'Konors   AustrālijaDimension Data+ 1h 23' 15"
10. Seps Kuss   Amerikas Savienotās ValstisJumbo-Visma+ 1h 32' 55"

Komandu klasifikācijaLabot

 Komandu klasifikācija
KomandaValstsLaiks
1. Movistar    Spānija248h 26' 24"
2. Astana   Kazahstāna51' 38"
3. Jumbo-Visma   Nīderlandes Karaliste2h 04' 33"
4. Mitchelton-Scott   Austrālija2h 26' 47"
5. AG2R La Mondiale   Francija3h 14' 43"
6. Sunweb   Vācija3h 20' 18"
7. Euskadi Basque Country-Murias   Spānija3h 39' 09"
8. Bahrain-Merida   Bahreina3h 45' 14"
9. Dimension Data   Dienvidāfrika3h 56' 09"
10. Ineos   Apvienotā Karaliste4h 01' 02"


Ārējās saitesLabot